Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter
БІЗНЕС.РАЙОН
Недотримання сівозміни провокує засмічення зерна токсикогенними грибами
Недотримання сівозміни провокує засмічення зерна токсикогенними грибами

Недотримання сівозміни провокує засмічення зерна токсикогенними грибами

11:17 24.04.2018
42

Останнім часом спостерігається збільшення засмічення зерна токсикогенними грибами, що є генераторами утворення мікотоксинів.

Це може відбуватись як під час вегетації культури в полі, так і під час зберігання отриманої продукції.

Причиною, що сприяє збільшенню кількості контамінованого зерна, є нерівномірність випадання опадів: значна їх кількість в одних районах і тривалі посухи в інших, пише agrotimes.net.

Іншою причиною є некоректне господарювання аграріїв, зокрема, недотримання сівозміни, що значною мірою впливає на накопичення фітопатогенної флори в ґрунті.

Наприклад, плісняві гриби роду Fusarium, залишаючись на стерні та рослинних рештках, легко витримують зиму і за настання сприятливого температурного режиму формують велику кількість колоній, що є джерелом інфікування інших злакових культур, посіяних без дотримання структури та правил сівозміни.

Довідка:

Мікотоксини — це хімічні сполуки, що є продуктами життєдіяльності фітопатогенних грибів. Шкідливість токсинів полягає в отруєнні ними людей і тварин. Всього відомо близько 200 видів мікотоксинів, утворення яких відбувається також унаслідок діяльності фітопатогенних грибів, зокрема Alternaria, Helminthosporium, Penicillium та Cladosporium.

Коментарі
27 травня
Сьогодні
Вчора
25.05.2018
24.05.2018
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин