«Волиньторфу» для роботи потрібні нові землі

25 Квітня 2018, 16:57
2367

Під час робочої поїздки на сироварню на базі ДП «Волиньторфу» голову Волинської обласної державної адміністрації Олександра Савченка попросили посприяти розгляду документів на 190 га земель, які мають розглянути у Кабміні. Мовляв, аби завод далі працював, треба нові площі.

Посадовець каже, що знає проблеми та прибув, аби налагодити діалог та змінити ситуацію щодо прийняття рішень на високих ешелонах влади, пише volynpost.com

Робочий візит у Маневицький район відбувся 24 квітня.


 

Першим етапом став огляд сировинної бази – власне площ, де видобувають торф. Савченко прибув на робочий полігон поблизу села Довжиця. Польовий стан має площу 160 га, однак, за словами директора Маневицького торфозаводу Володимира Щербачука, 120 га вже відпрацьовані. Тому реально підприємство наразі має критично малі площі для видобування копалини. Мовляв, кожного року треба додатково вводити 10-20 га нових площ, однак вже 6 років «Волиньторф» не отримує нових земель.

Аби завод нормально працював, треба видобувати принаймні 60 тис тонн торфу, адже на 1 тонну торфобрикету треба 2 тонни сировини. Для таких об’ємів треба принаймні 100 га, тож існуючі нині площі використовують фактично вдвічі інтенсивніше від передбаченого. Таким чином, земля швидше виснажується.


 

«Волиньторф» просить виділити ділянку, прилеглу до існуючого полігону. Однак нині, за словами Щербачука, видачу земель блокують. Процедура їх отримання складна, більшість торф’яників лежать під лісом. Окрім того, глибина залягання торфу - понад 2 м, а згідно із законодавством, це особливо цінні землі. Тому Савченка просили посприяти розгляду документів на 190 га земель, які мають розглянути у Кабміні. Мовляв, аби завод далі працював, треба нові площі.

Директор ДП «Волиньторф» Іван Киричик зауважив, що Савченко – перший губернатор, який прибув на підприємство, яке бореться за землі вже не перший рік.

«Це питання не сьогоднішнє, а питання із 2012 року – виділення землі для видобутку торфу. В нас щороку спрацьовуються торф’яники і кожного року треба вводити 60 га площ для видобутку торфу. З 2012 року це питання зависло в повітрі», - додав посадовець.


 

За його словами, нині стан із площами критичний. Також очільник підприємства розповів, що минулоріч на 2 заводах виробили 100 тис тонн брикетів, 80% з яких реалізовують у Волинській області, ще 10 - експортують.

Савченко зауважив, що не бачить великих проблем аби підтримати пропозицію щодо розвитку підприємства, однак мусить бачити ефективність його роботи та якість продукції.

«Тут мене цікавить, аби всі суб’єкти господарювання, яких ви забезпечуєте, були задоволені якістю», - зауважив посадовець.

Мовляв, йому довелося чути не зовсім позитивну інформацію, тому треба все обговорити та перевірити й далі працювати над пошуком шляхів виходу із ситуації.

«Мені важливо, щоб не замерзав школяр і дитинка в дитячому садку, щоб туди йшов якісний продукт. В основі всього стоїть маленька людина, а потім вже все інше», - наголосив очільник ОДА. Видобуток, за його словами, має бути прозорим і чесним. Опісля Савченко оглянув поля видобування торфу, власне торфобрикетний завод у Маневичах, а тоді на зустрівся із колективом підприємства.

«Я б хотів вжити певні заходи, аби люди відчули покращення умов роботи», - підсумував посадовець.

Коментар
19/04/2024 П'ятниця
19.04.2024