Аграрії повинні повідомляти про обробку полів пестицидами у ЗМІ

25 Травня 2018, 18:09
1498

Оголошення про кропіння полів треба оприлюднити не пізніше ніж за три дні до початку робіт.

Департамент агропромислового розвитку облдержадміністрації повідомляє, що згідно ст.37 Закону України «Про бджільництво» фізичні та юридичні особи, які застосовують засоби захисту рослин для обробки медоносних рослин, зобов'язані не пізніше ніж за три доби до початку обробки через засоби масової інформації попередити про це пасічників, пасіки яких знаходяться на відстані до десяти кілометрів від оброблюваних площ.

При цьому повідомляється дата обробки, назва препарату, ступінь і строк дії токсичності препарату. Власники пасік повинні обов’язково зареєструватись в сільській раді або ОТГ, на території, якої вони знаходяться і своєчасно інформувати сільську раду, ОТГ, сусідні господарства про місця перебування своїх пасік на стаціонарі і при перевозках.

Після одержання повідомлення про майбутню хімічну обробку рослин, бджоляр повинен до її початку вивезти пасіку в безпечне місце або ізолювати бджіл у вуликах на термін, передбачений обмеженнями при застосуванні конкретних пестицидів.

Асортимент пестицидів, засоби, сфера застосування, норми, кратність обробок повинні відповідати «Переліку пестицидів і агрохімікатів дозволених для використання в Україні».

Обробку нектароносів проводять у період відсутності льоту бджіл у ранкові та вечірні години. Допускається проведення їх в денний час в похмуру прохолодну погоду, коли бджоли не вилітають із вулика.

На межах ділянок оброблених пестицидами, повинні бути встановлені знаки безпеки.

Під час цвітіння плодово-ягідних рослин, ріпаку, гірчиці та інші медоносних культур не можна проводити обробку пестицидами, інакше квіти можуть отримати опік, а бджоли і інші корисні комахи-обпилювачі загинути. Обробку потрібно проводити в фазу бутонізації до цвітіння.

Працівники, які працюють з пестицидами і агрохімікатами, повинні пройти медичний огляд і мати допуск (посвідчення) до робіт з пестицидами і агрохімікатами.

Порушення законодавства тягне за собою дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність передбачену згідно ст.21 Закону України «Про захист рослин», ст. 38 Закону України “Про бджільництво ” та Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Читайте також:

На Турійщині потруїли тисячі бджіл на ріпакових полях

З'ясовували причину масового мору бджіл на Турійщині

 

 

Коментар
25/04/2024 Середа
24.04.2024