Район.in.ua – це мережа гіперлокальних ЗМІ

Район.in.ua  – мережа гіперлокальних видань, які об’єднують людей одного міста чи району, забезпечуючи їх вичерпною місцевою, оперативною інформацією, а також можливістю спілкування.

Зараз у складі мережі Район.in.ua працюють такі видання: Район.Луцьк, Район.РожищеРайон.КовельРайон.Камінь-КаширськийРайон.КіверціРайон.ЛюбомльРайон.ШацькРайон.ГорохівРайон.Володимир-ВолинськийРайон.Маневичі ,Район.Любешів Район. ЛокачіРайон.Стара Вижівка, Район.Ратне, Район.Турійськ, Район.Іваничі та Район.Острог.

Гіперлокальні ЗМІ – це видання, які обмежені тематикою навколо визначеної адміністративної одиниці (району, міста, села, вулиці). На сьогодні це найзатребуваніший тип ЗМІ. Людям цікаві насамперед новини їхнього району, містечка, села і навіть вулиці. Бути поінформованим про те, що відбувається навколо, а не десь далеко, стало першочервогою потребою сучасної людини, де б вона не жила. Наша місія – дати людям потрібну їм інформацію

Ключові позиції концепції мережі Район.in.ua:

СВОЯ ІНФОРМАЦІЯ

Інтернет-користувач «перегодований» інформацією, яка доступна усім. Новини органів місцевої і державної влади, пригоди, офіційні повідомлення установ і організацій тощо. На основі такої інформації формують свій «порядок денний» більшість регіональних медіа.

Водночас навколо стаються інші події: комунальні, транспортні, інфраструктурні та інші проблеми є в кожному місті і селі, в кожному районі міста і навіть в кожному дворі. Вони лишаться поза увагою більшості журналістів.

Окрім того, гонитва за оперативною інформацією не дає можливості інтернет-журналістам повноцінно шукати і знаходити цікавих людей – мешканців свого міста чи району. Диваки, герої чи й просто люди з цікавою долею – це також те, що цікаво читати людям, які живуть поряд. 

Така  інформація і складає основу контенту мережі видань «Район.in.ua».

ПРАКТИЧНА СПРЯМОВАНІСТЬ ІНФОРМАЦІЇ

Інформація мусить нести користь. Вона повинна бути у розумному балансі із просто цікавою інформацією.

Корисність інформації, яку продукує мережа видань «Район.in.ua», полягає у двох аспектах:

  • Опис конкретної проблеми змушує відповідальних осіб реагувати на неї.  Як наслідок – сприяти її вирішенню. 
  • Люди потребують конкретної практичної, прикладної інформації щодо служб і сервісів у власному районі міста чи селі, способі дозвілля, планів влади щодо ремонтів та благоустрою тощо. Така інформація часто не лежить на поверхні і потребує додаткової роботи журналістів. Зрозуміти, як саме практична гіперлокальна інформація потрібна людям, знайти її і вчасно поширити – завдання мережі видань «Район.in.ua».

СПІЛКУВАННЯ

Давно минув час, коли інформація «від журналістів» була найбільш авторитетною і унікальною. Міф про «сакральність» професії розвінчаний. Люди хочуть чути інших – поінформованих і компетентних  людей. І ними можуть бути не обов’язково журналісти (феномен соціальних мереж ґрунтується саме на цьому).

Мережа видань «Район.in.ua», забезпечує можливість спілкування через

  • Регіональні міні-форуми. Ними, по суті, є форми для коментування повідомлень на сайтах мережі. Кожна тема побулікації – це окрема «гілка» обговорення. На сайті немає цензури для коментаторів, діють всього лиш загальноприйняті правила про неприпустимість образ і брехні. 
  • Повідомлення «народних журналістів». Мережа видань «Район.in.ua», дає можливість кожному інтернет-користувачу продукувати свій власний контент завдяки функціоналу «Повідомити новину». Побачив аварію, знаєш про дірявий дах у будинку, про нечесного вчителя чи директора дитсадка – пиши на «Район.in.ua». напишеш анонімно – ми перевіримо достовірність інформації. Напишеш офіційно – ми заплатимо гонорар. Просто повідомиш про проблему – допоможемо її вирішити, піднявши на публічний рівень.

ФІЛОСОФІЯ МЕРЕЖІ

Філософія мережі видань «Район.in.ua», ґрунтується на кількох сталих постулатах, яких ми неухильно дотримуємося.

Ми знайомі зі своїм читачем. Ми знаємо, де він живе, по яких тротуарах ходить, у яких автобусах їздить, на яких базарах чи у магазинах купує хліб, туфлі й зубну пасту. Ми знаємо, що йому болить. Ми розуміємо його, тому що ми – такі ж, як і він: місцеві. 

Інформація може реально допомагати. Оприлюдненої інформації про погану роботу боїться кожен чиновник. А тому після оприлюднення критичної інформації починає діяти. Ми знаємо тих, хто покликаний вирішувати проблеми громадян, хто отримує зарплату за кошт платників податків. Поліція, комунальні служби, чиновники місцевих рад і райдержадміністрацій, санстанція, фіскали, медики, освітяни – їхню роботу ми оцінюємо. Пишучи про конкретну проблему конкретного мешканця нашого району, ми а) звертаємо увагу на це відповідальної посадової особи, б) кажемо привселюдно: ось цей чиновник відповідальний за вирішення цієї проблеми.

Ми – мережа. «Район.in.ua» – це не просто перелік назв окремих видань. Ми співпрацюємо. Ми допомагаємо один одному. Ми вчимося один в одного. Поява кожного наступного видання підсилює нас. 

Район.in.ua – це проект медіахолдингу CID MEDIA GROUP.

21/06/2021 Понеділок
21.06.2021
20.06.2021
19.06.2021