Підписали закон про звільнення від відповідальності за ухилення від сплати податків та ЄСВ

22 Липня 2021, 14:09
Підписали закон про звільнення від відповідальності за ухилення від сплати податків та ЄСВ 3105
Підписали закон про звільнення від відповідальності за ухилення від сплати податків та ЄСВ

На сайті Офісу Президента з’явилось повідомлення про те, що підписаний закон про звільнення від відповідальності за ухилення від сплати податків та ЄСВ.

У блозі на сайті юридичної компанії «Юридичне рішення» пояснюють, що означає цей закон.

Закон визначає особливості проведення одноразового (спеціального) добровільного декларування активів фізичних осіб, яке відбуватиметься з 1 вересня 2021 року до 1 вересня 2022 року.

Громадяни України матимуть право подати одноразову добровільну декларацію із зазначенням активів, що їм належать, і з яких не були сплачені податки і збори до 1 січня 2021 року. При цьому у добровільній декларації не потрібно буде вказувати інформацію про джерела походження задекларованих активів.

Декларант може вказати серед активів валютні цінності (крім коштів у готівковій формі), цінні папери, рухоме та нерухоме майно, зокрема об'єкти незавершеного будівництва, частки у майні юридичних осіб, які знаходяться в Україні чи за кордоном.

Зазначається, що із задекларованих активів громадянин повинен буде сплатити збір, зокрема:

  • 5% щодо валютних цінностей на рахунках у банках в Україні, а також інших активів, що знаходяться (зареєстровані) в Україні;
  • 9% щодо валютних цінностей на рахунках в іноземних фінансових установах, а також з інших активів, що знаходяться за кордоном;
  • 2,5% щодо номінальної вартості державних облігацій України, придбаних декларантом у період з 1 вересня 2021 року до 31 серпня 2022 року.

 

«Якщо громадянин сплатить усі необхідні збори, держава гарантуватиме йому звільнення від відповідальності за порушення податкового, валютного законодавства. Також гарантується нерозголошення державними органами та їхніми посадовими особами відомостей, що містяться в одноразових добровільних деклараціях, без відповідного рішення суду», - йдеться в повідомленні.

Читайте також:  З 11 липня юрособи мають протягом трьох місяців розкрити інформацію про бенефіціарів

 

 

Коментар
25/05/2022 Четвер
26.05.2022
25.05.2022
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром