Більше грошей для спонсорів війни

Мінфін вважає, що в Держбюджеті забагато грошей і людей, тому пропонує надати податкову преференцію на тютюнові вироби для міжнародного спонсора війни, щоб вони могли більше заробити та залучити молоді до епідемії вживання тютюну.
Такий висновок я зробив, коли слухав, як представники Мінфіну переконували народних депутатів у тому, щоб Верховна Рада України у законопроєкті 11090 надала податкову преференцію 20% на тютюнові вироби для нагрівання (так звані «шмайкоси»), 80% ринку якого контролює найбільший платник податків на Росії.
Внаслідок податкової преференції на тютюнові вироби для нагрівання Держбюджет у 2025 році недоотримає до 3 млрд грн і близько 18 млрд грн за 2025-2028 роки. Ці кошти заберуть собі у прибуток тютюнові компанії.
Мінфін прямо повідомляє, що провів зустрічі з тютюновими компаніями, серед яких і міжнародні спонсори війни, і погодився з тим, щоб надати податкову преференцію на сигарети для нагрівання, щоб тютюновій індустрії було легше залучати споживачів на цей продукт.
Таким чином замість 90 євро за 1000 штук на сигарети, Мінфін хоче отримувати 72 євро за 1000 штук від сигарет для нагрівання.
Раніше тютюнова індустрія ввела в оману голову парламентської більшості, який був змушений розповідати про «піджаки», які носитимуть шмайкоси з-за кордону. Це виявилося неправдою.
На щастя, Парламент захистив своє ефективне рішення.
Нагадаю, що у 2021 році Парламент гармонізував акциз на сигарети для нагрівання і звичайні сигарети. Всього за рік це принесло до Держбюджету в 6 разів більше акцизних надходжень від цієї продукції (з 1,7 млрд грн у 2020 до 10,2 млрд грн у 2021).
Я сподіваюся, депутати Верховної Ради України, які не повʼязані з тютюновою індустрією і діють в інтересах захисту здоровʼя людей та наповнення Держбюджету, збережуть рівний акциз на тютюнові вироби для нагрівання (ТВЕН) на рівні зі звичайними сигаретами попри шалений тиск міжнародних спонсорів війни та осіб, які діють в їхніх інтересах.
Приймати законопроєкт 11090 з преференцією 20% на акциз тютюнових виробів для нагрівання неприпустимо.
Читайте також: Хто і як продає дітям алкоголь і тютюн