Як у Луцьку фестивалили скульптори з усього світу. ФОТО

27 Серпня 2019, 17:48
24820

Близько двох десятків скульпторів з різьби по дереву з’їхались до Луцька на перший грандіозний симпозіум майстрів Корсак Карвінг Фестиваль, що з 20 до 25 серпня відбувався в культурно-розважальному центрі «Адреналін Сіті».

Це подія світового рівня, оскільки Луцьк приймав майстрів не тільки з різних міст України, а й країн Європи, зокрема, Словаччини, Білорусі, Вірменії та Німеччини.

«Korsak carving festival» – перший у Луцьку скульптурний фестиваль подібного формату, присвячений першій річниці Музею сучасного українського мистецтва Корсаків та десятій річниці «Адреналін Сіті».

Упродовж тижня з бензопилами в руках майстри вирізали дерев’яні скульптури, які тепер залишаться на території закладу і будуть окрасою арт-парку «Містерія». Не менш цікавими та видовищними були змагання зі Speed carving. Протягом двох годин скульптори по дереву змагались у швидкісній різьбі, а їхні витвори потому можна було придбати. Переміг - Юрась Камадзірчик, який отримав в подарунок бензопилу.

Оцінювало роботи професійне журі, яке визначало перші три призові місця, також на результат вплинули глядацькі симпатії.

Як зазначила Леся Корсак, яка була однією з ініціаторок фестивалю, головна мета МСУМКу – це налагодження зав’язків між митцем та глядачем, а також створення постійного потоку культурно-просвітницьких програм. Тому перший скульптурний фестиваль вирішили вивести не тільки за межі музейного простору, але і розширити його до міжнародних масштабів.

«Друге, чого нам хотілося досягти,  це наблизити глядача і поціновувача мистецтва до митця. Якщо люди тут дивитимуться, як важко ці хлопці творять своє мистецтво, то вони зрозуміють, що це не так просто. І будуть більше цінувати і розуміти творчість», - сказала Леся Корсак.

За її словами, цей фестиваль подає виклик подібним європейським фестивалям. І у перспективі у організаторів є ідеї зробити щось ще масштабніше.
Організатором фестивалю виступив Ілля Липка – молодий митець родом з Волині. Нещодавно він закінчив Львівську національну академію мистецтв і наразі живе та працює у Львові.

«Це була спільна ідея: і я, і Віктор Іванович Корсак хотіли провести такий фестиваль, тому, обговоривши деталі, ми почали працювати над ним разом», – розповідає скульптор.

Варто заначити, що у фестивалі запланували призовий фонд: нагорода переможця – тисяча доларів, а митці, які посядуть друге та третє місце отримають 500 та 300 доларів. Цьогоріч перше місце у Олега Свистака, студента 5 курсу ЛНАМ.

Крім того, поціновувачі фестивалю урбаністичного мистецтва «Поліхрома» мають можливість насолодитися новими муралами на території «Адреналін Сіті».


 

Коментар
27/11/2021 Субота
27.11.2021
26.11.2021