Міністерство енергетики спростувало інформацію про підвищення тарифів в Україні

#   2212
Інформацію про підвищення тарифів в Україні спростували

У Міністерстві енергетики спростували інформацію про нібито підготовку до підвищення тарифів на електроенергію та тепло для населення України. Фахівці зазначається, що повідомлення, які активно поширюються у соцмережах, не відповідають дійсності.

Про це повідомляють у Центрі протидії дезінформації.

У міністерстві у відповідь на запит Центру нагадали, що мораторій на підвищення тарифів для побутових споживачів діє з 2022 року. Він залишатиметься чинним протягом усього періоду воєнного стану та ще шість місяців після його завершення. Тарифи на тепло, гарячу воду та газ для населення наразі не переглядаються, а рішень про їхню зміну не ухвалюють і не планують розглядати.

Також у відомстві зазначили, що законопроєкт №13219, який у публічному просторі пов’язують із можливим зростанням тарифів, стосується вдосконалення конкурентних умов виробництва електроенергії з відновлюваних джерел і не стосується цін для побутових споживачів.

«Фіксований тариф для населення забезпечується через механізм покладання спеціальних обов’язків на державні компанії «Енергоатом» та «Укргідроенерго». Цей механізм не пов’язаний із підтримкою виробників «зеленої» енергії. Тому можливі зміни у сфері відновлюваної генерації не вплинуть на тарифи на електроенергію та тепло», — йдеться в дописі.

У відомстві закликають орієнтуватися на офіційні повідомлення та не поширювати неперевірену інформацію щодо тарифної політики.

Останні новини

Всі

15 березня 2026

14 березня 2026

13 березня 2026

12 березня 2026