Очільник Мінагрополітики: що відомо про Тараса Висоцького та на яких напрямах зосередить роботу

Міністерство аграрної політики та продовольства України очолив Тарас Висоцький.
Про призначення та ключові напрямки роботи 17 липня посадовець написав у фейсбуці.
«Для мене це велика честь і насамперед велика відповідальність перед людьми, які сьогодні тримають українське село та аграрну економіку. Попри війну, щоденні ризики й втрати українські аграрії продовжують працювати, забезпечують продовольством нашу державу та зберігають за Україною статус одного з гарантів світової продовольчої безпеки», − ідеться в повідомленні.
Як зауважив міністра, його головне завдання – зробити так, щоб державна політика допомагала аграріям працювати, розвиватися й інвестувати у майбутнє.
Свою роботу він зосередить на кількох ключових напрямах:
- Європейська інтеграція – послідовна підготовка аграрного сектору до повноправного членства України в ЄС.
- Відновлення й розвиток – залучення інвестицій, розвиток переробки та зростання доданої вартості, нові можливості для українських виробників, зміцнення конкурентоспроможності, розширення експортних ринків.
- Підтримка прифронтових громад – допомога аграріям у деокупованих і прифронтових регіонах: розмінування земель, відновлення виробництва, доступ до фінансування та державних програм.
- Реформи й цифровізація – розбудова сучасної, конкурентоспроможної аграрної політики.
Тарас Висоцький подякував команді Мінекономіки за професійну й злагоджену роботу впродовж останнього року.
«Переконаний: разом з аграрною спільнотою, міжнародними партнерами, народними депутатами та Урядом ми забезпечимо подальший розвиток українського сільського господарства. Працюємо заради українських аграріїв, заради сильних сільських громад і заради європейського майбутнього України», − написав міністр.
Що відомо про аграрного міністра Тараса Висоцького
Тарас Миколайович Висоцький народився 6 серпня 1986 року в селі Кунин Здолбунівського району Рівненської області.
Вища освіта
У 2008 році закінчив Національний університет біоресурсів і природокористування України за спеціальністю «Адміністративний менеджмент», магістр з менеджменту. Також отримав диплом магістра Університету ім. Гумбольдта (Берлін, ФРН). Член Європейської асоціації аграрних економістів (EAAE) та Німецького сільськогосподарського товариства (DLG).
Кар'єра:
- Жовтень 2006 – грудень 2010 – менеджер ПП «Здолбунівветпостач», Рівненська область.
- Лютий 2011 – січень 2013 – експерт з аграрних ринків ТОВ «Ніка проджект партнерс», Київ.
- Лютий 2013 – грудень 2014 – експерт аграрних ринків Асоціації «Український клуб аграрного бізнесу», Київ.
- Грудень 2014 – березень 2019 – генеральний директор Асоціації «Український клуб аграрного бізнесу», Київ.
- З березня 2019 року – перший заступник голови Черкаської обласної державної адміністрації.
- 24 червня – 30 липня 2019 року – тимчасовий виконувач обов'язків голови Черкаської обласної державної адміністрації.
- З 6 вересня 2019 року – заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України.
- З 28 травня 2021 року – перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України.
- 14 травня – 4 вересня 2024 року – виконувач обов'язків міністра аграрної політики та продовольства України. .
- 28 липня 2025 року – призначений заступником міністра економіки, довкілля та сільського господарства України.
Кар'єра Тараса Висоцького пов'язана з кримінальним провадженням: 24 серпня 2023 року НАБУ і САП оголосили йому підозру у розтраті 62 млн грн під час закупівлі продуктів. Вищий антикорупційний суд 31 серпня 2023 року обрав Висоцькому заставу у розмірі 805 тис. грн.
Читайте також:
- Історія
Міністр освіти УНР: 148 років тому народився письменник Антін Крушельницький
- Ізмаїл
Ізмаїльський порт відвідав Міністр з відновлення, інфраструктури та транспорту України
- Район.IN.UA
Зеленський призначив Євгенія Хмару виконувачем обов’язків міністра оборони
- Історія
На Полтавщині 147 років тому народився міністр Директорії УНР Борис Мартос
