Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter
БІЗНЕС.РАЙОН
На Волині відкрили молочну ферму
На Волині відкрили молочну ферму

Доїльна зала «карусель», сучасні охолоджувачі та новітня вентиляція: на Волині відкрили молочну ферму

08:02 29.11.2018
2370

У маленькому селі Задиби Турійського району, в якому проживає 212 мешканців, за 24 мільйони гривень побудували сучасний молочний комплекс. Він відповідає всім європейським стандартам.

Урочисто відкрили комплекс 28 листопада.

Керівник фермерського господарства «Перлина Турії» Володимир Яренчук, який і відкрив новий молочний комплекс, розповів, що будівництво першої черги на 300 корів вони завершили.
Гість на відкритті комплексу, очільник Волинської ОДА Олександр Савченко зауважив, що сьогодні не можна казати, що Волинь не може пишатися агровиробниками.

«Агропідприємства мають надвисокі врожаї. Я дуже радий, що ми сьогодні знаходимося начебто в невеличкому селі. Але як в невеличкому? 200 жителів, і в майбутньому майже 700 голів худоби, це мале село? Коли таке було? Будують у селі хороший комплекс, село розвиватиметься. Нарешті до нас прийшла західна система, коли держава допомагає сільгосппрацівникам. Сьогодні Володимир Арсентійович будує комплекс, в який вклав 24 мільйони гривень. Із них держава планує повернути господарнику 6 мільйонів. Такого раніше не було», – зазначив Савченко.
Реалізували цей комплекс завдяки інвестиційному проекту. На фермі функціонуватиме доїльна зала «карусель» на 24 корови шведської фірми De Laval. У 2018 році для комплектації молочного комплексу закупили велику рогату худобу зарубіжної селекції: 168 голів нетелів голштинської породи з Німеччини та 99 голів із Польщі.

Читайте також: Спочатку гроші закопували, тепер відкопують: як сім’я чернігівського фермера почала виробляти молоко екстра класу

«Багато сьогодні чуємо слова, що ми йдемо в Європу. І ми віримо в це. Ми з братом Юрієм на початку весни проїхали Прибалтику, Польщу, Німеччину і побачили, як будують, як будувати і як показувати сьогодні в нашому маленькому селі Задиби хоч якусь маленьку частинку Європи. На початку квітня цього року поставили перший стовп і почали будівництво», – поділився Володимир Яренчук.
До будівництва залучили більше 35-ти будівельників місцевого господарства. Як такого проекту, за словами Яренчука, не було.

«Ми інколи помилялися, переробляли фундаменти. Та все-таки побудували. Майбутнє тут. Підприємство має працювати багато років», – підкреслив Володимир Яренчук.

Відкриття такого комплексу в маленькому селі є позитивним показником, адже жителі Задиб та навколишніх сіл матимуть нові робочі місця. Коли функціонуватиме такий комплекс у районі, то з нього буде суттєве надходження до районного та сільського бюджетів.


Володимир Яренчук розповів, що метод планування цього приміщення – німецький. Будівництво відповідає всім європейським стандартам. На вікнах комплексу є сітка та штори, які в Європі використовують давно.

«Сітку застосовуватимуть, аби не було протягів, вона регулюватиме повітря, яке надходитиме в приміщення. Можливо, в майбутньому встановлять вентилятори», – поділився корівник під час огляду нового комплексу в селі Задиби.На комплексі діятиме сучасна система охолодження молока, тобто молоко охолоджуватиметься поступово, аби не «отримувало стрес».

Окрім того, на відкритті нової молочної ферми оглянули вже діючий тваринницький комплекс.

«Мене переповнює відчуття фантастики. Те, що ми побачили сьогодні – це якісь космічні технології. Адже корова практично стоїть на місці, а нею управляє робот, техніка, тобто те, про що колись писали фантасти. Керівники підприємства вже думають, як взяти нові кредити, аби будувати цехи для виробництва сирів, чи іншої продукції, аби молоко не втрачало властивостей при далекому перевезенні. Сьогодні такий комплекс єдиний в області і їх не так багато в Україні», – поділився на завершення враженнями від побаченого Олександр Савченко.

Читайте також: Екстра-клас: хто і як виробляє недоторкане молоко у Губині

Коментарі
17 грудня
Вчора
15.12.2018
14.12.2018
13.12.2018
Топ оголошення
  • Продам
  • Куплю
  • Здам
  • Обміняю
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин