«Маленькі громади на Волині раціонально використовують кошти», – експерт з місцевих фінансів

26 Грудня 2018, 20:42
Анатолій Матвіюк 1691
Анатолій Матвіюк

У попередні роки (з 2015 по 2018) з’явилося дуже багато громад, які запрацювали на повну силу і мають прямі бюджетні стосунки з державою.

Громади дуже різні і ведуть себе по-різному. Про це розповів  радник з місцевих фінансів Волинського центру розвитку місцевого самоврядування Анатолій Матвіюк під час прес-заходу «реформа децентралізації на Волині у 2018: здобутки, виклики, перспективи» 26 грудня.

За словами Анатолія Матвіюка, з’явилися яскраві зірки-громади, які засвітилися на всеукраїнському небосхилі – це Боратинська громада, до прикладу. Проте є на Волині й маленькі громади, які створили не згідно з методикою. Щодо функціонування них, за інформацією Анатолія, були певні перестороги та переживання і в самих громадах, і в експертному середовищі.

Анатолій Матвіюк поділився, що громади ведуть себе по-різному, і дуже по-різному управляють своїми грошима.

«Ми переживали за маленькі громади, адже багато речей їм дається важче за тих, хто фінансово спроможніший. Але маленькі громади показують гарні приклади раціонального використання коштів. Вони швидше орієнтуються в тому, що не треба одразу розвивати все і всім надавати послуги, вони швидше оптимізують свої бюджетні мережі, шкільні мережі, тому що керівники таких громад розуміють, що ресурс обмежений, а якісні послуги однозначно потрібно надавати», – наголосив радник з місцевих фінансів Волинського центру розвитку місцевого самоврядування Анатолій Матвіюк.

Тому, за словами Анатолія, багато хто з маленьких громад матиме велику економію освітньої субвенції, яку ОТГ використають на те, щоб покращити матеріальну базу своїх шкіл.

Радник з місцевих фінансів також зауважив, що цікаво ним спостерігати й те, як громади створюють мережу розпорядників коштів.

«Тобто не є лише голова, керівник громади, розпорядником коштів, а кошти опускають фактично до трудових колективів, які ж самі вирішують на що потратити гроші. Тобто школи стають автономними, або, наприклад, створюють управління гуманітарної сфери в громаді, яке фактично контролює 75% всього руху грошей по громаді. Це розвантажує керівництво громади, аби воно шукало шляхи розвитку ОТГ», – пояснив Анатолій Матвіюк.

Читайте також: Волинь четверта в рейтингу формування громад

Коментар
13/10/2024 Неділя
13.10.2024
12.10.2024
11.10.2024