Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter
БІЗНЕС.РАЙОН
Володимир-Волинська станція переливання крові
Володимир-Волинська станція переливання крові

Повідомили, за які кошти відремонтують станцію переливання крові у Володимирі

15:23 10.02.2019
282

У 2018 році Волинська (у Луцьку) та Володимир-Волинська станції переливання крові заготовили 125 літрів плазми. Кошти від продажу збираються використати на ремонт будівлі станції переливання крові та на поліпшення матеріально-технічної бази.

На Волині, у системі обласної комунальної власності є дві станції переливання крові – Волинська (у Луцьку) та Володимир-Волинська. Служба крові області уже не один рік знаходиться у першій п’ятірці серед регіонів України по заготівлі крові на одного жителя, – повідомляє сайт Волинської облради.

Про це заявив головний лікар Волинської станції переливання крові Юрій Кременець, який відзвітував про роботу очолюваного ним закладу на засіданні постійної комісії обласної ради з питань соціального захисту населення, охорони здоров’я, материнства та дитинства.

В ході розгляду питання, голова комісії Людмила Тимощук поцікавилася, як заклад використовуватиме кошти від продажу плазми.

Нагадаємо, своїм рішенням обласна рада надала дозвіл на продаж плазми, непридатної для використання з лікувальною ціллю. За пропозицією профільної комісії, ці кошти вирішено спрямовувати станціям переливання крові.

Юрій Кременець розповів, що в цьому році заготовлено тільки 125 літрів плазми. Кошти від продажу збираються використати на ремонт будівлі станції переливання крові та на поліпшення матеріально-технічної бази.

Зауважимо, що до жовтня 2018 року обласні станції виготовляли з плазми 10%-ний розчин альбуміну. Його призначають при різних видах шоку, опіках, цирозах печінки, онкології, при ускладненнях у вагітних та інших.

В обласних комунальних закладах Волині, як і на інших станціях переливання крові, припинили виробляти альбумін після запровадження постанови Кабміну від 30.11.2016 № 929

Наразі в Україні 10%-ий розчин альбуміну виробляє ПрАТ «Біофарма».

Таку ситуацію різко розкритикував заступник голови профільної комісії волиньради Сергій Сівак. Він вважає, що діюча влада посприяла виникненню монополії у виробництві альбуміну.

Юрій Кременець пояснив, що препарат вартував 500 грн за 100 мілілітрів в аптеках, коли його випускали станції переливання крові. Нині ж хворі змушені платити 1100 грн за за такий же об’єм.

Між тим, здобути ліцензію на виробництво альбуміну нашим станціям переливання крові нереально, бо потрібен ремонт вартістю в понад мільйон доларів.

Читайте також: У Володимирі станція переливання крові продаватиме невикористану плазму

Коментарі
15 червня
Сьогодні
Вчора
13.06.2019
Топ оголошення
  • Продам
  • Куплю
  • Здам
  • Обміняю
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин