Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter
БІЗНЕС.РАЙОН

Як шачани визначали майбутнє своєї громади

15:14 17.03.2019
244

У Шацькій об’єднаній територіальній громаді відбувся захід, під час якого обговорили майбутнє ОТГ.

Захід під назвою «Громадська майстерня «Громада майбутнього» реалізовується в рамках Програми «Інтегроване просторове планування для об'єднаних територіальних громад». Шацька ОТГ є однією з 30 громад України (разом із Дубівською ОТГ), що була відібрана для участі в даній Програмі. Відповідно й представники Дубівської громади також приїхали до Шацька, аби взяти участь у заході, де визначали майбутнє громади.

Окрім представників Шацької ОТГ, у воркшопі взяли участь депутати Шацької ОТГ та районної ради, активісти селища, працівники установ та організацій району (Шацького нацпарку, поліції, представники освітянської галузі та галузі культури). Відкрила захід виконуюча обов'язки голови Шацької ОТГ, секретар Людмила Цевух та її заступник Віталій Яльницький. Зокрема, керівниця громади зауважила, що Шацька ОТГ працює над написанням стратегії громади, тому інтегроване просторове планування і цей проект є важливими для її пізнішої реалізації. В свою чергу, Віталій Яльницький також додав, що в майбутньому намічені пункти розвитку громади стануть основою для написання програми соціального та економічного розвитку.

Програма «Інтегроване просторове планування для об'єднаних територіальних громад» орієнтована на адаптацію європейських політик міського та регіонального розвитку та інструментів стратегічного просторового планування до масштабу та реального функціонування новостворених територіальних одиниць – об'єднаних територіальних громад.

Участь у заході узяли представники CANaction, радники Волинського ЦРМС Олена Кузьмич, Катерина Степчук та Анатолій Матвіюк, директор Волинського Центру розвитку місцевого самоврядування Анатолій Пархом'юк.

Захід мав на меті залучення преставників громади у процес просторового стратегічного планування. Саме врахування думок та ідей різних представників громади є основною запорукою розробки якісної концепції просторового розвитку громади.

Як повідомляє сайт Шацької ОТГ, понад 30 учасників взяли активну участь в майстерні. Учасники були розподілені на три групи, кожна з яких почергово обговорювала ідеї та напрямки розвитку громади по секторах («Інфраструктура та екологія», «Економіка та туризм», «Освіта, культура, спорт і соціальна сфера»). Всього групами було згенеровано 102 ідеї, кожну з яких учасники на завершення заходу мали можливість обрати як пріоритетну для розвитку. Це - і будівництво об'єктів соціальної сфери, розвиток туризму та сільського господарства, підприємництва.

Під час обговорення ідей учасники мали змогу ознайомитись з результатами соціологічних опитувань, які в різний час проводились серед жителів ОТГ, а також скористатись допоміжними аналітичними матеріалами та інфографікою.

Модерували захід представники команди CANactions (молодший ментор Програми Наталія Мисак та фахівці у сфері просторового планування Оксана Кушнірецька й Ігор Ососков) та радник з просторового планування Волинського центру розвитку місцевого самоврядування Катерина Степчук. Модераторам допомагали безпосередні учасники проекту від Шацької ОТГ - Віталій Яльницький, Сергій Гірич та Андрій Сичук, а також інші працівники Шацької селищної ради.

На думку організаторів заходу, майстерня вийшла достатньо продуктивною та креативною. Шацька селищна рада і надалі активно залучатиме представників громади до процесів стратегічного планування. Вже в квітні учасники Шацької проектної групи візьмуть участь в четвертому заході Програми - тижневому воркшопі, який буде присвячений формулюванню загальної концепції просторового розвитку громади на базі обраного сценарію та розробці плану реалізації концепції та дорожної карти проектів.

Шацька селищна рада просить представників громади активно долучатись до роботи з формування концепції просторового розвитку.

Коментарі
21 серпня
Сьогодні
Вчора
19.08.2019
18.08.2019
Топ оголошення
  • Продам
  • Куплю
  • Здам
  • Обміняю
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин