Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter
БІЗНЕС.РАЙОН
На Волині у державну власність повернули 459 гектарів земель
На Волині у державну власність повернули 459 гектарів земель

На Волині у державну власність повернули 459 гектарів земель

14:24 28.04.2019
382

Всього в Україні прокуратура відвоювала 53,2 тисяч гектарів державних земель.

Про це свідчить моніторинг зловживань відносно державних земельних ділянок, який провело видання Аgravery.com.

Органи прокуратури Волинськоъ області пред'явили 62 позови, з яких задовільни 38 на суму 218 мільйонів гривень. Реально держава уже отримала 124,7 мільйона гривень і 459 гектарів землі.

«Корупція, схеми, породжені «мораторієм на купівлю-продаж земель сільгосппризначення», відсутність ринку призводять до того, що чиновники можуть користуватись ситуацією – вимагати хабарі за незаконне «безоплатне» переведення земель з державної власності у приватну, за передавання ділянок у користування за низькими орендними ставками, за надання їх в оренду з правом подальшого набуття права власності, за свої «послуги» використання службового становища для заволодіння ділянками», – пишуть на Аgravery.

Згідно інформації, отриманої від обласних прокуратур усіх областей України та міста Києва (за виключенням Київської та Полтавської областей, які відмовились надати інформацію), протягом минулого року щодо порушення вимог земельного законодавства було пред’явлено більше 1,5 тисяч позовних заяв.

Судами різних інстанцій було задоволено 1270 позовів на загальну суму 4,5 млрд гривень. Фактично державі було повернуто 3,4 млрд грн.

Згідно моніторингу, лідерами з повернення коштів є Дніпропетровська, Львівська та Одеська області, де у державну власність повернуто 2745 540,6 та 459,2 млн грн. Лідерами за кількість повернутих земель є Львівська, м. Київ та Одеська область - 13439, 4960, 3853 га відповідно.

Серед повернутих земель, зокрема, ж землі прибережної захисної смуги Азовського моря та його лиманів.

Нагадаємо, Взяли під варту посадовця Держгеокадастру, який попався на хабарі, а ковельська прокуратура оголосила йому підозру у зловживанні службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки державним інтересам.

Коментарі
19 травня
Сьогодні
Вчора
17.05.2019
16.05.2019
Топ оголошення
  • Продам
  • Куплю
  • Здам
  • Обміняю
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин