«Польова кухня» дала поради ковельчанам, як повернути землю біля річки громаді міста. ВІДЕО

30 Квітня 2019, 18:08
«Польова кухня» дала поради ковельчанам, як повернути землю біля річки  – громаді міста 1021
«Польова кухня» дала поради ковельчанам, як повернути землю біля річки – громаді міста

У Ковелі є річка Турія. Але аж 12 гектарів ласих прибережних шматочків пороздавала місцева влада під забудову. І тепер жителі міста не мають жодних можливих підступів до берегів річки для відпочинку.

Про це йдеться у сюжеті ТСН.Тиждень. «Польова кухня» зібрала містян для того, щоб нагодувати, вислухати і зарадити.

Лист з цією проблемою до редакції телеканалу написав ковельський пенсіонер Сергій Котик. Уже кілька років чоловік, сам-на-сам, воює з місцевою владою проти знищення зеленої прибережної зони річки Турії. 

«На сьогоднішній день ці всі пляжі знищені, захаращені. Простих людей не чують. Люди не мають змоги відпочити. Просто поїхати на курорти не можуть, а на місці наш мер про людей не думає», – розповідали люди Костянтину Грубичу.

Після спілкування із людьми Костянтин відправився до міського голови Олега Кіндера.

«У 2009 році, де міським головою був Сергій Дмитрович Кошерук, зараз заступник голови ОДА, було ухвалено рішення по обміну земельних ділянок площею орієнтовною біля 12 га», – пояснив міський голова Ковеля Олег Кіндер.

Опоненти чинного голови закидають, що коло так званих інвесторів – наближені до влади люди. Буцімто, вносять інвестицій на десяток тисяч гривень, а отримані безоплатно ділянки в зеленій зоні продають за десятки тисяч доларів.

«Я прочитала в газеті повідомлення про те, що продається земельна ділянка біля річки. Для цікавості подзвонила, коштує 22 тисячі доларів 8 соток. Ну оце ж думаю такі великі гроші ну куди ж вони спрямовуються? І чому вони продають», – розповіла приватна підприємиця Олена Місюра.

«А ці нові ділянки купляються зразу мерседеси, дітям хати за 250 тисяч доларів. Собі будується», – наголошує громадський активіст Сергій Котик. 

Ковельський міський очільник будь-які підозри в корупції відкидає.

«На всі перевірки, які були вже ми абсолютно всі документи надавали, все є у відповіді чоловіку, який постійно ходить з плакатом "Кіндер, віддай водосховище!», – зазначає він.

Звинувачення активістів у нищенні рекреаційної зони голова і команда називають політичним замовленням. І звісно всі слова очільника підкріплені документами.

«Всі проекти відведення, які розроблялися по цих земельних ділянках, вони пройшли позитивні висновки відповідних служб», – розповідає керівник відділу земельних ресурсів Ковельської міськради Вадим Логвінов

Та риторика з білого дому ковельців не влаштовує. Люди бачать, що деякі маєтки підійшли до річки впритул, і міській владі чомусь на самозахоплення громадських земель байдуже.

«Оце повинна була бути пройти лінія, де нічогісінько не можна робити! Жодних робіт, крім заліснення і дерев садить! 40 з чимось дерев зрізало!», – поскаржився активіст Котик.

У сюжеті зазначається, щоби повернути всю землю біля водосховища в комунальну власність, треба змінити і генеральний план міста, і владу, яка вважає, що гарно оформлені документи виправдовують викрадення в громади відпочинкової зони. Тому Костянтин Грубич дав рецепт вирішення проблеми, яка потребує від небайдужих чималеньких зусиль:

  1. Звернутися до суду з вимогою скасувати попередні рішення міськради щодо садибної житлової забудови біля водосховища;
  2. Ініціативній групі звернутися до забудовників із пропозицією заміни отриманих ділянок на альтернативні;
  3. Правоохоронцям та екологам провести перевірку дотримання норм чинного законодавства (особливо Водного кодексу) щодо правил та норм забудови біля водосховища;
  4. Депутатам міськради ініціювати судовий процес повернення переданих гектарів землі у власність міста.

 

 

Коментар
19/04/2024 П'ятниця
19.04.2024