Субвенція в громади 2019

Волинським громадам цьогоріч надійде інфраструктурної субвенції на 20 мільйонів більше

04 Травня 2019, 14:35

50 волинських об’єднаних територіальних громад цього року отримають 126,3 мільйона гривень інфраструктурної субвенції. Це на 19,9 мільйона більше, ніж торік, коли субвенцію надавали 40 громадам.

Про це йдеться на Facebook-сторінці Волинського регіонального відділення Асоціації міст України.

Кабінет Міністрів України розпорядженням «Про затвердження розподілу субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на формування інфраструктури ОТГ у 2019 році» наприкінці квітня розподілив цьогорічну інфраструктурну субвенцію для 806 громад України. Її обсяг становить 2,1 мільярда гривень, тож у середньому на одну ОТГ це 2,6 мільйона.

До речі, Асоціація міст України погодила проект розпорядження щодо розподілу інфраструктурної субвенції ОТГ із зауваженнями, які частково враховані.

Як розповів консультант з правових питань Асоціації міст України Валентин Малиновський, що працює в області в межах проекту «ПУЛЬС», який АМУ втілює за підтримки USAID, найсоліднішу «інфраструктурку» на Волині – 11,7 мільйона гривень – цьогоріч матиме найбільша громада в області – Любешівська селищна ОТГ (Любешівська об’єднана територіальна громада), а найменшу – 856,6 тисяч гривень Смолигівська сільська ОТГ (Смолигівська сільська рада ОТГ) Луцького району – найменша в області та одна з п’яти перших громад, що утворилися на Волині.

Серед районів найбільша сума цієї субвенції надійде до дев’яти ОТГ Луцького району – 17,4 мільйона гривень, шести Ковельського – 13,1 мільйона, чотирьох Любомльського – 12,3 мільйона. Найменше отримають від держави на розвиток інфраструктури ОТГ Турійського і Рожищенського районів – усього по 2,2 мільйона. Як і в попередні роки, жодної копійки не буде для Горохівщини, де поки немає ОТГ за винятком Мар’янівської селищної ОТГ, де вибори відбудуться цьогоріч у червні, а інфраструктурну субвенцію вони отримають лише у 2020-му.

Загалом, протягом 2016-2019 років найбільше інфраструктурної субвенції матиме Ковельщина – 52,2 мільйона гривень, Володимир-Волинський район – 45,5 мільйона, Луцький – 33,5 мільйона гривень, а найменше, окрім Горохівського, Камінь-Каширський – усього 2,8 мільйона гривень.

Нагадаємо, що цю субвенцію розподіляють за формулою, відповідно до площі ОТГ та кількості сільського населення.

Кошти субвенції можуть спрямувати на розроблення проектної документації; підвищення якості надання адміністративних послуг; створення сучасних систем організації управління громадою; реконструкцію, переобладнання, перепрофілювання будівель бюджетних установ ОТГ; нове будівництво, реконструкцію, капітальний ремонт вулиць, доріг, мостів, переходів комунальної власності; закупівлю транспортних засобів для підвезення дітей до навчальних закладів, транспортних засобів спеціального призначення; здійснення інших заходів щодо об’єктів комунальної форми власності, які є важливими для посилення спроможності територіальної громади, забезпечення належного рівня безпеки та цивільного захисту тощо.