На Рівненщині на створення кулінарного альманаху дадуть понад 300 тисяч гривень

06 Червня 2019, 16:28
969

У межах програми «Створимо інноваційний культурний продукт» Українського культурного фонду Гощанська селищна рада отримає 355 тисяч гривень на створення Інтерактивного гастро альманаху «Гощанські традиції».

Про це повідомляє РівнеМедіа:

«Гощанські традиції – це збірник рецептів унікальних традиційних страв Гощанщини, а, як відомо, з часів свого заснування Гоща була торговим центром Погорині і за весь свій час існування тут збиралось дуже багато людей різних національностей. І зараз Гоща – це унікальне переплетіння єврейської, татарської, польської, української культур. Гастро альманах призначений для збереження та популяризації цієї культурної спадщини... Ми хочемо взяти вже існуючі дослідження і переоформити їх у великий гарний альманах», – розповіла керівниця проекту Лариса Шашук.

Усього у гастро альманахові буде 30 рецептів, серед яких червоний борщ із вишнями, кушер, опіканці, овочеві голубці та киселиця. До кожного з них буде відзняте відео приготування, посилання з QR-кодом на яке розташують під рецептом.

На створення збірника команду надихнув приклад міста Люблін, яке теж має свій збірник рецептів та унікальних продуктів.

«Гощанські традиції» будуть доступними як у друкованому, так і в електронному вигляді. Видаватимуть гастро альманах трьома мовами: українською, польською та англійської.

Презентувати готовий гастро альманах «Гощанські традиції» планують 14 вересня на Дні селища. В межах святкування проведуть майстер-класи з приготування страв за кількома рецептами зі збірника. Також збірник планують перезентувати на Конгресі ініціатив Східної Європи у Польщі.

Безплатно отримати примірники альманаху можна буде під час святкування Дня селища в Гощі.

 

Коментар
16/04/2024 Вівторок
16.04.2024