Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter
БІЗНЕС.РАЙОН

Рожищанам розповіли про варіанти управління будинком

15:26 13.06.2019
273

У рожищан залишилось небагато часу, щоб визначитись, хто дбатиме про їхні будинки з 1 травня 2020 року. За всеукраїнської реформи ринку житлових послуг, багатоквартирні будинки у місті Рожище «списали» з балансу ПЖКГ ще у 2017 році.

Про це йдеться на сайті міської ради.

Оскільки співвласники жодного багатоквартирного будинку (крім ОСББ) самостійно не визначились із формою управління будинків, виконавчий комітет Рожищенської міської ради оголосив конкурс з призначення управителя багатоквартирних будинків міста Рожища. За його результатами переможцем визначено єдиного учасника конкурсу – Рожищенське ПЖКГ.

Читати також: Хто буде господарем у багатоповерхівках Рожища

1 травня 2019 року набрали чинності зміни у сфері житлово-комунального господарства й тепер мешканці багатоповерхівок мають остаточно взяти відповідальність за долю будинку у власні руки. Спершу, обрати форму управління будинком на зборах і стати повноцінним його господарем: самотужки збирати гроші й вирішувати на що їх витрачати.

На виконання норм Закону України «Про житлово-комунальні послуги», керівництво Рожищенськоо ПЖКГ та міської ради розпочали проведення зборів мешканців багатоповерхівок райцентру. Мета таких зустрічей – розповісти співвласникам про форми управління будинком та умови надання послуг.

Нещодавно на подвір’ї будинку №10 на вулиці Привокзальній відбулись збори, на яких були присутні мешканці багатоповерхівок із Залізничної та Пушкіна.

Директор Рожищенського ПЖКГ Анатолій Мєдвєдєв та заступник міського голови Сергій Лясковський розповіли про причину зустрічі та наголосили, що з 1 травня набрали чинності зміни у сфері житлово-комунального господарства.

«Саме з 1 травня в Україні повністю набув чинності закон «Про житлово-комунальні послуги». Цей документ вносить зміни у відносини між власниками житла, комунальними службами і тими, хто надає послуги. Тому мешканці багатоквартирних будинків, в яких не створене об’єднання співвласників багатоквартирного будинку, зобов'язані обрати собі управителя або керуючу компанію, щоб взаємодіяти з постачальниками послуг з прибирання територій, вивезення сміття та інших важливих робіт», – зауважив Анатолій Мєдвєдєв.

Також він розповів, що у законі є три форми управління (Стаття 9 Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку»):

  • можна створити ОСББ (об’єднання співвласників багатоквартирних будинків), делегувати право голові правління обирати управителя;
  • обрати управителя (фізична особа – підприємець або юридична особа, яка за договором із співвласниками забезпечує належне утримання та ремонт спільного майна багатоквартирного будинку і прибудинкової території та належні умови проживання і задоволення господарсько-побутових потреб)
  • або ж самостійно управляти будинком усіма співвласниками (усі рішення по управлінню приймаються на загальних зборах співвласників).

Детальніше про юридичну складову кожного з видів правління розповіла юристка Рожищенського ПЖКГ Катерина Приймачок.

Економісту комунгоспу Лідії Замлинній довелося довго пояснювати мешканцям про фінансову сторону кожного із запропонованих форм правління.

Зустріч була емоційною. Присутні говорили про наболіле, запитували та висловлювали свої думки.

Коментарі
15 липня
Сьогодні
Вчора
13.07.2019
12.07.2019
Топ оголошення
  • Продам
  • Куплю
  • Здам
  • Обміняю
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин