Рожищенські неплатники аліментів заробили для дітей майже 20 тисяч гривень

09 Липня 2019, 10:22
702

Суспільно корисні роботи – один із видів покарання для неплатників аліментів. Цей вид покарання запровадили з першим пакетом законопроектів «Чужих дітей не буває», що набули чинності у минулому році. У цьому році за ініціативи державних виконавців оформили 328 постанов про покарання боржника у вигляді суспільно корисних робіт.

З 1 січня 2019 року, завдяки новим обмеженям, державні виконавці юстиції Волині отримали 220,7 тисяч гривень, які спрямовані на виплату аліментів. У Рожищі ухвалили 47 постанов та, відповідно, 19,7тисяч гривень. Про це поінформували в управлінні юстиції.

Якщо сукупний розмір заборгованості з виплати аліментів перевищує суму відповідних платежів за 6 місяців, то боржник ризикує отримати адміністративну відповідальність у вигляді суспільно корисних робіт. Але, якщо такі аліменти мають сплачувати на дитину, яка має інвалідність або є важкохворою, то заборгованість має бути у сукупному розмірі суми відповідних платежів за 3 місяці для причетності боржника до адміністративної відповідальності.

Проте, не всіх осіб можна оформити на суспільно-корисні роботи. Так, їх не призначають особам, визнаним інвалідами I або II групи, вагітним жінкам, жінкам старше 55 років та чоловікам старше 60 років. Суспільно корисні роботи можуть виконувати від 120 до 360 годин і не більше восьми годин, а неповнолітніми – не більше двох годин на день.

Суспільно корисні роботи боржник має виконувати у вільний від роботи чи навчання час і за їх виконання порушнику нараховуватимуть плату за виконану ним роботу. Оплата праці відбувається погодинно за фактично відпрацьований час у розмірі не меншому, ніж визначений законом мінімальний розмір оплати праці.

Коментар
26/04/2024 Четвер
25.04.2024