Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter
БІЗНЕС.РАЙОН
фото ілюстративне
фото ілюстративне

Як виглядає монета «Надання Томосу про автокефалію ПЦУ»

14:58 22.07.2019
209

Національний банк ввів у обіг ще одну пам’ятну монету «Надання Томосу про автокефалію Православної церкви України».

Монета продовжила серію «Духовні скарби України», має номінал 50 гривень. Її виготовлено зі срібла 999 проби, маса дорогоцінного металу в чистоті – 500 г, діаметр – 85 мм, тираж – до 1 тисячі штук. Вона оздоблена локальною позолотою, вміст золота не менше ніж 0,006 г. Про це йдеться на сторінці відомства у Facebook.

Монета присвячена події, яка ознаменувала тисячолітній шлях української церкви від створення до здобуття незалежності, – наданню Томосу про автокефалію Православної церкви України.

Томос, текст якого ухвалено архієрейським синодом Вселенського патріархату, офіційно затверджує канонічний автокефальний статус Православної церкви України як однієї з 15 помісних православних церков.

На аверсі монети розміщена стилізована хрестоподібна композиція, увінчана позолоченим відбитком печатки Вселенського Патріарха Варфоломія. Довкола неї у позолочених медальйонах – кафедральні собори помісних православних церков світу та їхні назви.

На дзеркальному тлі реверсу монети Вселенський Патріарх Варфоломій передає сувій (Томос) Митрополиту Київському і всієї України Епіфанію.

Художники: Володимир Таран, Олександр Харук, Сергій Харук. Скульптори: Володимир Дем’яненко, Роман Чайковський.


Коментарі
19 серпня
Сьогодні
Вчора
17.08.2019
16.08.2019
Топ оголошення
  • Продам
  • Куплю
  • Здам
  • Обміняю
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин