Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter
БІЗНЕС.РАЙОН

У Демидівці розкажуть, як створити ОСББ

10:54 30.07.2019
183

Демидівська селищна рада ініціює інформування та консультації для мешканців, які хочуть створити ОСББ.

Про це домовилися на публічній консультації із заінтересованими сторонами, яку 23 липня 2019 року організувала ГО «Центр UA», повідомляють у Демидівській ОТГ.

На зустрічі представники місцевої влади, експерти в сфері житлового господарства та небайдужі мешканці багатоквартирних будинків обговорили можливості вирішити проблему з утриманням будинків та прибудинкових територій після змін в законодавстві, найбільш ефективні способи утримання житлового фонду громади, зростання рівня відповідальності кожного мешканця за власне житло в громаді.

За словами начальника відділу економічного розвитку, інвестицій та регуляторної діяльності Демидівської селищної ради Сергія Щербатюка, селищна рада зацікавлена у вирішенні даної проблеми після змін в законодавстві, готова сприяти в створенні ОСББ та надавати консультаційну підтримку. Наразі в громаді є тільки одне об'єднання співвласників багатоквартирних будинків. Якщо буде запит від мешканців та ініціативних груп, то влада готова напрацювати муніципальну програму для фінансової підтримки чинних та новостворених ОСББ.

«Ми розуміємо, що вирішення питання щодо управління багатоквартирними будинками – важливе в соціальному аспекті. В Демидівській об'єднаній територіальній громаді не багато багатоквартирних будинків, але значна частина їх мешканців – це соціально незахищені категорії категорії населення. Ми використовуємо механізм публічної консультації для пошуку найбільш прийнятного механізму управління цими будинками. Якщо це буде актуально – розробимо програму підтримки новостворених ОСББ, надаватимемо консультації для активних мешканців», – зазначив він.

Утім, Сергій Щербатюк також зауважив, що не варто надіятися лише на гроші бюджету громади, а тому закликав мешканців долучатися до фінансової підтримки ОСББ та залучити можливі гранти.

Також, як зауважив начальник відділу будівництва, ЖКГ, благоустрою, приватизації, комунальної власності та архітектури Демидівської селищної ради Василь Бурець, комунальне підприємство в громаді готове долучитись до вирішення проблеми, але не має спроможності бути управлінцем житлового фонду там, де не створене ОСББ та вкладати гроші громади в приватну власність мешканців:

«Якщо мешканці багатоквартирних будинків будуть готові брати на себе відповідальність і створять достатню кількість ОСББ, ми готові створити комунальну управляючу компанію, в якій би працювали місцеві мешканці», – сказав очільник.

Окремо згадали про використання частиною мешканців неприватизованого житла в багатоквартирних будинках. Правозахисник, експерт з питань житлово-комунального господарства Гліб Олійник зауважив, що проблема наразі є масштабною, і мешканці мають в найкоротші строки приватизувати житло, інакше, право викристовувати державний житловий фонд візьме на себе селищна рада і зможе надати пріоритетне право проживання в ньому згідно з чергою на житло у громаді.

«Частина квартир не приватизована, це десь 30%. В Рівному, наприклад, в 2016-му це було 5%. Це дуже багато для вашого селища. Після змін в законодавстві мешканці отримали для себе чіткий і недвозначний сигнал. Адже, для того, щоб стати справжніми власниками свого житла, у них залишались лічені місяці», – інформує посадовець.

Власники квартир почали активно цікавитись, як найшвидше реалізувати своє право на управління спільною власністю та обговорювати необхідність інформування про можливості створення ОСББ своїх сусідів, навчання щодо управління майном, залучення інвестицій та грантів для вирішення проблем з житловим фондом.

Також, учасники консультації окреслили усю проблематику, пов'язану з управлінням багатоквартирних будинків, у випадку, якщо співвласники будинків у короткі строки не створять ОСББ. Проблеми експлуатації житлового фонду багатоквартирних будинків полягає в першу чергу в низькій поверховості будинків і їхньому старому стану. Також учасники ознайомились з нормативно-правовою базою, отримали необхідні пояснення та спільно з органами місцевого самоврядування знайшли оптимальні способи вирішення своїх проблем.

На завершення заходу представниця ГО «Центр UA» Ірина Стасюк наголосила, що роботу над проблемою продовжуватимуть і після консультації.

«Сподіваюся, ми зможемо вийти на конкретне зважене рішення, яке дасть можливість змотивувати мешканців громади створювати ОСББ вже у найближчий час», – додала вона.

Наприкінці заходу учасники домовились організовувати діалогові заходи за участі депутатів, керівництва та спеціалістів селищної ради з мешканцями, на постійній основі. Крім цього, планують запровадити консультаційні зустрічі для роз’яснення змін в законодавстві, необхідності приватизації та визначення форми управління житловим фондом для кожного з багатоквартирних будинків.

Коментарі
24 серпня
Сьогодні
Вчора
22.08.2019
21.08.2019
Топ оголошення
  • Продам
  • Куплю
  • Здам
  • Обміняю
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин