Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter
БІЗНЕС.РАЙОН

Що обговорювали на конференції лісівників на Старовижівщині

13:14 31.07.2019
176

Волинські лісівники вкотре продемонстрували єдність та вміння оперативно реагувати на проблемні ситуації.

30 липня у державному підприємстві «Старовижівське лісове господарство» відбулася профспілкова конференція колективу, на якій працівники галузі обговорювали актуальні питання.

Учасниками дійства та, фактично, його ініціаторами стали працівники місцевого лісгоспу.

Участь у заході взяли перший заступник начальника ВОУЛМГ Руслан Войцеховський, голова обласної організації Профспілки працівників лісового господарства Павло Матіюк, голова обласної організації Товариства лісівників України Борис Бабеляс.

З огляду на загальнодержавні тенденції звільнення працівників та їх виїзд за кордон, під час конференції серед інших питань обговорювали і фінансову та кадрову ситуацію в лісгоспі.

Згідно із офіційними даними ДП «Старовижівське ЛГ» – досі одна з найбільших зарплат у районі та галузі загалом. В першому півріччі 2019-го року вона була 10 277 гривень, що майже на 2 тисячі гривень більше, ніж за аналогічний період минулого року.

Керівництво підприємства постійно поліпшує умови для працівників. Відтак, у Дубечненському цеху переробки деревини з приходом нового директора капітально відремонтували приміщення. В цеху створені комфортні умови для працівників, облаштовані побутові кімнати, душові кабіни та опалюють усі виробничі та побутові приміщення. В перспективі – створення відповідних аналогічних умов для усіх працівників лісництв, Старовижівського цеху переробки деревини та гаража.

В непростих умовах, коли багато підприємств закриваються, лісівникам вдалося реалізувати відкриття нової лінії переробки. Це дало робочі місця ще 12-м працівникам. При цьому підприємство завжди вчасно та в повному обсязі сплачує податки. За перше півріччя це майже 8,5 мільйонів гривень, що на 1,4 мільйони гривень більше, ніж за аналогічний період минулого року.

Протягом останнього часу жодного працівника лісгоспу не звільненили, проте вжили вимушений захід – переведення людей на неповний робочий день. Це щодо адмінперсоналу і всього лише терміном на місяць. Попри стурбованість ситуацією, люди які переважно багато років працюють у лісгоспі та цінують свої робоче місце, поставилися з розумінням до такого факту.

Готовність працювати у державному підприємстві, незважаючи на непросту ситуацію в країні вцілому та галузі зокрема, висловили усі присутні. Люди в колективі розуміють, що ті хто незацікавлений в існуванні державних лісгоспів, всілякими способами будуть нести транспаранти про те, що не так вже й добре стало працювати в лісовому господарстві. Лісничий Буцинського лісництва Юрій Буслюк зауважив: «Написати заяву на звільнення – це найлегший шлях до вирішення складної ситуації. Але ми спільно із майстрами плануємо подолати усі перешкоди і маніпуляції та йти до кінця».

Вислухавши представників колективу підприємства, захід продовжив перший заступник начальника ВОУЛМГ Руслан Войцеховський, який наголосив, що нині галузь переживає нелегкі часи. Причина у багатьох факторах державного рівня, які трапилися не сьогодні і не вчора. Поштовхом стали також прийняті законопроекти, які не враховують позицій держлісгоспів Серед таких – заборона експорту при недостатньо сформованому внутрішньому ринку деревини. За його словами, поступово відбулося зниження цін на лісопродукцію та збільшення рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів у 2019-му році.

Руслан Войцеховський підкреслив, що наразі присутня тенденція перенасичення ринку лісопродукцією для потреб як внутрішньої, так і зовнішньої деревообробки.

«Сьогодні багато людей виїжджають закордон у пошуках більш високої зарплати та кращої роботи. Лісову галузь взагалі не фінансують з Державного бюджету. Крім того, державні підприємства сплачують значні суми податків. Всі ці чинники спричинили той загальний непростий стан речей, який маємо», – зазначив перший заступник начальника управління.

Голова обласної організації Профспілки працівників лісового господарства Павло Матіюк зауважив, що державні підприємства Півдня та Сходу вже давно живуть у дуже скрутному становищі. На жаль, нині це вже починає зачіпати і такі ресурсні області як Волинь.

«Ми всі маємо розуміти: це період, який завершиться, і він не перший і не останній. Будуть зміни. Прикро, що є люди, готові жертвувати добрим ім’ям лісгоспу, цілого колективу заради власних амбіцій та незрозумілих інтересів», – сказав Матіюк.

До діалогу долучився Борис Бабеляс: «Я працюю у лісовій галузі близько 26 років. Хочу зазначити – і знаю, що мене підтримають, ті хто працює доволі довгий час – в лісовій галузі була набагато гірша економічна ситуація, порівняно з цією, яка є на сьогоднішній день. У нас зараз – нелегке становище і ми повинні об’єднатися, бути однією командою для того, щоб вистояти та іти далі»

Конференція відбулася у конструктивному руслі та хорошій атмосфері. Лісівники Старовижівщини розуміють всі проблеми галузі, але разом з тим усвідомлюють, що їх сила – у єдності та злагодженій роботі. Лише тоді будуть збережені робочі місця та буде перспектива розвитку волинського Полісся.

Лісгосп дійсно очікує на не найкращі часи, але в такій же ситуації нині всі підприємства галузі. Не лише на Волині. Більше того, в нашій області державні лісогосподарські підприємства завдяки багатьох факторам, серед яких грамотний менеджмент та розвиток переробки, тримаються на плаву. До чого призведуть наслідки мораторію і падіння цін на внутрішньому ринку, ризики та способи збереження робочих місць – ось головне завдання кожного керівники лісгоспу.

Присутні вкотре засвідчили гідні умови праці та високий рівень зарплати на фоні інших підприємств Старовижівщини. В цьому заслуга всіх: від сумлінного працівника і до керівника. Волинські лісівники на чолі з начальником управління Олександром Кватирком вже неодноразово підтверджували вміння знаходити правильні рішення у непростих умовах. Утримати волинян від міграції на заробітки за кордон – має перетворитися у головну задачу не тільки ВОУЛМГ, це повинно турбувати кожного керівника громади. Надто багато питань, як соціальних, так і економічних групуються навколо державних підприємств в кожному районі.

Читайте також: Як Закон вбиває заповідні ліси Волині

Коментарі
23 серпня
Вчора
21.08.2019
20.08.2019
Топ оголошення
  • Продам
  • Куплю
  • Здам
  • Обміняю
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин