Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter
БІЗНЕС.РАЙОН
Підприємці з ринку «Завокзальний»
Підприємці з ринку «Завокзальний»

У Луцьку заговорили про закриття «Завокзального» ринку

12:01 09.08.2019
333

Управління державної служби надзвичайних ситуацій у Волинській області вважає, що «Завокзальний» ринок потрібно закрити через порушення правил пожежної безпеки. Відповідну заяву подали до суду.

Про це у четвер, 8 серпня, під час зборів повідомили підприємці «Завокзального» ринку.

Вони зазначають, що над виконанням частини вимог вони вже працюють. Однак, є два пункти, які наразі виконати неможливо.

Перший заступник голови правління Волинської обласної спілки споживчих товариств Володимир Горгут зазначив, що управління ДСНС визначили шість позицій щодо функціонування ринку, якими вони незадоволені і через які хочуть припинити експлуатацію ринку.

«Перше: ми маємо поставити в складах протипожежні двері. Друге: маємо забезпечити відповідну межу водостійкості металевих колон та конструкцій піднавісу зі сторони адміністративної будівлі. Третє: пожежна сигналізація в приміщеннях, що експлуатують. Ви знаєте, що вони в нас на 30-70% пустують. Це все ми до початку судового засідання виконаємо. Четверте: тут на 90% залежить від вас. Бо в позові написано, що виставляють товар, і він закриває виходи та проходи. Просять дотримуватись необхідних меж», — зазначив Володимир Горгуд.

Також він повідомив, що для того, аби у суді мати докази, необхідно запропонувати підприємцям додаткову угоду: «Заборонити виставлення товару за межі металевої конструкції, за винятком 50 сантиметрів. У випадку регулярного порушення цієї вимоги, в судовому порядку будемо ставити питання про розірвання договору».

«Лишаються дві позиції, які є найскладніші, і які ми не можемо виконати. Бо воно тягне за собою те, що 40% підприємців маємо з ринку вигнати. Отож, п’яте: від приміщення має бути вільно без металевих конструкцій на віддалі 10 метрів по периметру. А це десь понад 180 металевих конструкцій. Ми цього зробити не можемо, бо я вам сказав, до чого воно веде. Шосте: погрупувати всі металеві конструкції на ринку но площі 500 метрів квадратних, не більше 20 металевих конструкцій, у випадку, якщо йдеться за два ряди. І не більше 10 конструкцій, якщо за один ряд. Утворити групи контейнерів, а потім сторити віддаль для проїзду. 10 метрів робити виїзд. Ми порахували, що 40% підприємців треба закрити у такому випадку», — зауважив Володимир Горгут.

Також він додав, що наразі облспоживспілка працює над тим, аби зробити розрахунок, в якому покажуть, що розміщення металевих конструкцій, яке є наразі на ринку, не загрожує людям. В межах розрахунку спеціалісти розкажуть,що треба зробити, аби у випадку пожежі, як вчасно евакуювати людей.

«В суді в нас є шанс відстояти свою позицію. Однак, той підхід, який нам показано в документах... явно показує, що наїзд на ринок з метою звільнення території ринку, не припиняють. І що буде наступним кроком — ми не впевнені. Але ми свої позиції не поміняли», — додав він.

Очільниця обласної організації приватних роботодавців торгівлі і комерційної сфери Тетяна Іовенко додала, що варто звернути увагу на те, що зараз відбувається з ринком «Привіз».

«У нас є доказовий досвід того, що зробили з «Привозом». Прийшли, порили, викинули.. Але там менше підприємців. Я просто кажу, якщо ми разом, то чогось варті. А якщо поодинці, то заберуть. Що захочуть, те зроблять. Можу кожному сказати, якщо ми будемо разом йти, повірте, ніяка влада чи міліція нас не зупинить. Ми це довели не раз», — зазначила Тетяна Іовенко.

Також Володимир Горгут зауважив, що над поліпшенням безпеки ринку вже працювали декілька років тому.

«Ринок функціонує з 1988-го року. В такому стані, в якому він є зараз, тобто з розміщенням металевих конструкцій, то це зробили до 2000-го року. А в 2010 він був такий, що не було до пожежних гідрантів змоги дійти. Ми протягом 2011-2013 років зробили все, що можна було. І зберегли місця для підприємців. Зробили усі проїзди у випадку пожежі, щоб могла заїхати пожежна техніка. Є три гідранти на території ринку, до яких є вільний проїзд.

Також у 2018 році у нас відбулись навчання пожежної команди, сюди заганяли і техніку, яка ставала на пожежний гідрант. Випробовували, чи є там тиск. Навчання теж підтвердило, що немає жодних проблем. Ми маємо висновок, що це є наїзд з метою знищити бізнес облспоживспілки та підприємців в першу чергу», — зазначив він.

Читайте також: Депутати не захотіли розглядати питання «Привозу»

Коментарі

Горець

13:58 09.08.2019

Коли пожежники товстолобі ушльопки... Може вони ще захочуть провести МЕГАВИПРОБУВАННЯ? як у Чорнобилі: зконцентрувати усі можливі ризики, водночас їх активувати і спостерігати як швидко покинуть площу ринку сотня людей при тому, що палатиме КОЖЕН контейнер і палатиме він тонною олії чи скажімо якогось іншого легкозаймистого матеріалу...
Коли ідіот тупий але має параною і він пожежник, то тут пиши пропало. Набреше всіх гріхів і закриють. Бо судді теж тупі, вони ж тіпа не повинні розбиратись по суті, вони просто повірять дебілам- пожежним експертам.

19 серпня
Вчора
17.08.2019
16.08.2019
15.08.2019
Топ оголошення
  • Продам
  • Куплю
  • Здам
  • Обміняю
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин