Гроші на дорогу до Адамчуків керівництво Волині хоче просити в держави

12 Серпня 2019, 14:54
1022

Цьогоріч на річці Західний Буг між селами Адамчуки та Збереже відбулися ювілейні десяті Європейські дні добросусідства.

Владці з обох сторін 9 серпня урочисто відкрили понтонний міст у тимчасовому пункті пропуску «Адамчуки-Збереже», – повідомили в прес-службі Волинської олбради. 

Протягом трьох днів – з 9 до 11 серпня – кордон в цьому місці можна буде перетинати пішки, чи велосипедом.

Читайте також: В Адамчуках стартували ювілейні Європейські дні добросусідства

На Шацьких озерах стартував екомарафон «Світанок Світязя»

«Попит і зацікавлення до цього пункту пропуску неймовірні. Особливо з польської сторони, оскільки там є бажання потрапити на Волинь на відпочинок. Уявляєте, який розвиток мав би Шацький район, якби «Адамчуки-Збереже» запрацював на повну потугу. Це – не просто туристичний потенціал на словах, це - серйозний шанс на економічний прорив в цьому невеличкому районі», – поділилася враженнями голова обласної ради Ірина Вахович, яка також взяла участь в ювілейному фестивалі.

Відомо, що розмови про перехід «Адамчуки-Збереже» провадять давно. Навіть є розроблені проєктні документи. Втім, за словами Ірини Вахович, всі ці папери нині потребують суттєвого коригування. 

«Річ в тім, що в України на будівництво переходу немає грошей. Аби залучити івнанси ЄС на сам перехід, потрібно планувати інфраструктуру з польського боку. Наші сусіди зі своєї сторони обіцяють провести всю потрібну роботу, щоб змінити проектну документацію. Що маємо робити ми, тобто українська сторона? До Адамчуків потрібно побудувати дорогу. В бюджеті маємо знайти 63 мільйони гривень. Шкода, що не працює митний експеримент, адже саме це джерело доходів планували на будівництво дороги», – зазначила голова обласної ради. 

Вирішення цього питання керівництво області намітило на перспективу. Зокрема, готуватимуть звернення до державних структур, від яких залежить вирішення питання з фінансуванням будівництва цієї дороги. Ба більше, планований пункт пропуску орієнтований на пішоходів та велосипедистів. Тож подбають і про велосипедні доріжки. До слова, на території Польщі їх багато, а велосипед – популярний для поляків транспорт.

Втім, якісна дорога та велодоріжки, не єдине про що говорили. 

Голова облради зазначила, що нинішні Дні добросусідства додали чимало завдань для волинської влади. Зокрема, волинян вразили грамотні інфраструктурні рішення поблизу озера Біле в Польщі, де саме озеро менше, ніж наш Світязь, але там по-господарському і з повагою до природи використовують кожен куточок рекреаційної зони. Тож такий досвід для волинян є дуже важливим і корисним, – акцентувала Ірина Вахович.



 

 

Коментар
24/04/2024 Вівторок
23.04.2024