Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter
БІЗНЕС.РАЙОН
Фото ілюстративне
Фото ілюстративне

У Горохівському районі дітям-сиротам допоможуть купити житло

15:21 14.08.2019
120

У Горохівській РДА вирішували, куди можна скерувати у 2019 році субвенцію з держбюджету місцевим бюджетам на проєктні, будівельно-ремонтні роботи, придбання житла та приміщень для розвитку сімейних та інших форм виховання, наближених до сімейних, забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування.

Про це говорили 12 серпня на комісії у Горохівській РДА, – інформує відділ з питань внутрішньої політики, інформаційної діяльності та технологій апарату райдержадміністрації.

Головна спеціалістка сектору з питань опіки та піклування служби у справах дітей райдержадміністрації Тетяна Карпук проінформувала, що на 1 серпня на первинному обліку в службі перебуває 56 статусних дітей (12 дітей-сиріт та 44 дітей, позбавлених батьківського піклування). З них: 28 влаштовані в сім’ї опікунів/піклувальників, 20 – в прийомні сім'ї, шестеро – в дитячі будинки сімейного типу, двоє дітей перебувають на повному державному утриманні в навчальних закладах. Загалом у сімейних формах виховання 97 відсотків дітей.

Відповідно до умов Порядку, діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування та особи з їх числа (віком до 23-х років) (далі – діти), які на квартирному обліку, можуть бути забезпечені власним житлом або грошовою компенсацією за гроші субвенції з державного бюджету. При цьому, однією з умов є забезпечення житлом дітей у порядку черговості на квартирному обліку.

Враховуючи той факт, що ведення квартирного обліку є виключною компетенцією органів місцевого самоврядування і на рівні райдержадміністрації такої черги не існує, служба у максимально короткий термін сформувала список осіб, які на квартобліку у сільських, селищних та міській радах району, у порядку черговості взяття їх на такий облік.

На квартирному обліку в районі перебуває семеро статусних осіб. З них – віком до 23 років дві особи із числа дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування та п'ятеро дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування. Жодна дитина з перелічених не навчається в інтернатному закладі.

Комісія окреслила напрями скерування державної субвенції в район. Відповідно до Порядку, це може бути:

  • нове будівництво приміщень для розміщення малих групових будинків, житла для дитячих будинків сімейного типу, капітальний ремонт/реконструкцію житла для дитячих будинків сімейного типу, яке перебуває в комунальній власності;
  • придбання житла у прийнятих в експлуатацію житлових будинках для дитячих будинків сімейного типу, соціального житла, житла для дітей;
  • виплата грошової компенсації за належні для отримання житлові приміщення для дітей з метою придбання житла для зазначеної категорії осіб (далі – грошова компенсація);
  • рецензування звітів про оцінку житла, яке купують на вторинному ринку;
  • розроблення проєктної документації на нове будівництво/капітальний ремонт/реконструкцію житла для дитячих будинків сімейного типу, нове будівництво приміщень для розміщення малих групових будинків.

На сьогодні опосередкована вартість 1 кв. м загальної площі житла в області, відповідно до наказу Мінрегіону від 06.12.2018 № 335, майже 11,4 тисячі гривень.

Відповідно до п. 22 Порядку вказано, що гранична вартість житла для міст обласного значення з кількістю населення від 100 до 300 тисяч осіб застосовують коефіцієнт збільшення 1,25.

Таким чином, для виплати компенсації за належне житло на одну дитину необхідна сума: 31м.кв. х 11390 грн. х 1,25 = 441363 гривень, для дитини з інвалідністю: 31м.кв. + 10 х 11390 грн х 1,25 = 583738 гривень.

Для виплати компенсації усім дітям (семеро), які перебувають на квартобліку у сільських радах району, необхідно 3 231 913 гривень.

Після обговорення інформації комісія прийняла рішення визначити напрямом для спрямування субвенції з державного бюджету у 2019 році виплату грошової компенсації за належні для отримання житлові приміщення для дітей з метою придбання у подальшому житла самими особами з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Коментарі
23 серпня
Вчора
21.08.2019
20.08.2019
Топ оголошення
  • Продам
  • Куплю
  • Здам
  • Обміняю
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин