Як отримати податкову знижку при оплаті іпотечного житлового кредиту

24 Серпня 2019, 15:19
фото ілюстративне 717
фото ілюстративне

Платник податку-резидент має право додати до податкової знижки частину суми відсотків за користування іпотечним житловим кредитом, наданим позичальнику в національній або іноземній валютах, фактично сплачених протягом звітного податкового року. Це можливе відповідно до п.п. 166.3.1 п. 166.3 ст. 166 та п. 175.1 ст. 175 розд. IV Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI (далі – ПКУ).

Про це інформує сектор комунікацій ГУ ДФС у Волинській області.

При сплаті відсотків за іпотечним житловим кредитом в іноземній валюті сума платежів за такими відсотками, оплачених в іноземній валюті, перераховують у гривні за офіційним валютним (обмінним) курсом Національного банку України, що діє на день сплати таких відсотків.

Таке право виникає, якщо за рахунок іпотечного житлового кредиту будують чи купують житловий будинок (квартиру, кімнату), визначену платником податку як основне місце його проживання, зокрема, згідно з позначкою в паспорті про реєстрацію за місцезнаходженням такого житла.

Крім того, відповідно до п.п. 166.3.8 п. 166.3 ст. 166 ПКУ фізична особа – резидент має право додати до податкової знижки суми витрат, які пов’язані із сплатою видатків на будівництво (придбання) доступного житла, визначеного законом, серед яких на погашення пільгового іпотечного житлового кредиту, наданого на такі цілі, та відсотків за ним.

Згідно із п. 175.4 ст. 175 ПКУ право на додання до податкової знижки суми, розрахованої згідно з ст. 175, надають платнику податку за одним іпотечним кредитом протягом 10 послідовних календарних років починаючи з року, в якому:

  •      об’єкт житлової іпотеки придбали;
  •      збудований об’єкт житлової іпотеки переходить у власність платника податку та розпочинає використовуватись як основне місце проживання.

Якщо іпотечний житловий кредит має строк погашення більше, ніж 10 календарних років, право на включення частини суми відсотків до податкової знижки за новим іпотечним житловим кредитом виникає у платника податку після повного погашення основної суми та відсотків попереднього іпотечного житлового кредиту.

 Відповідно до п. 175.5 ст. 175 ПКУ, якщо сума одержаного фізичною особою іпотечного житлового кредиту перевищує суму, витрачену на придбання (будівництво) предмета іпотеки, до складу витрат додають суму відсотків, сплачених за користування іпотечним кредитом у частині, витраченій за цільовим призначенням.

Коментар
25/04/2024 Четвер
25.04.2024
24.04.2024