Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter
БІЗНЕС.РАЙОН
фото ілюстративне
фото ілюстративне

Більшість українських журналістів зіштовхувались з кібербулінгом, – дослідження ІМІ

18:04 29.08.2019
233

88% українських медійників зіштовхувались з інтернет-тиском (атаки ботів, погрозливі листи, булінг, пихологічний тиск тощо).

Такими є дані анонімного опитування, проведеного ГО «Інститутом масової інформації» серед журналістів в усіх регіонах України.

Згідно результатів опитування, 87% тих, хто зіштовхувався з кібербулінгом, пов’язують це із своєю професійною діяльністю.

Щодо типів онлайн-тиску, респонденти вказали, що найчастіше ставали жертвами атак ботів або тролів (42% опитаних). На другому місці серед загроз виявились злами акаунтів (15%), третє місце посіли листи з погрозами, про які зазначили 14% респондентів. Рідше медійники стикались з прослуховуванням розмов (10%) та фішингом (7%).

Опитування підтвердило, що інтернет-булінг переважно виражається у формі флеймінгу (38% респондентів) та обмовленні/зведенні наклепів (20% респондентів). Серед інших видів кібер-булінгу, 14% медійників заявили, що страждають від нападів, 13% про відчуження, і 7% ставали жертвами самозванства в мережі (коли переслідувач позиціонує себе як жертву, використовуючи її пароль доступу до її акаунту в соціальних мережах, блогу, пошти, системи миттєвих повідомлень тощо, а потім здійснює негативну комунікацію).

Загалом, 36% випадків онлайн-булінгу відбувається після написання журналістами дописів в соцмережах, 31% після публікації журналіських матеріалів, і 25% після коментування у соцмережах (25%).

На думку опитаних, переважна більшість цькувальників є ботами (43%), або героями журналістських матеріалів (21%). Цікаво, що 13% опитаних журналістів вказали представників влади, як тих, хто здійснює (або замовляє) онлайн-булінг.

Довідково: дослідження відбувалось методом анонімного анкетного опитування. Всього отримали 195 відповідей від журналістів, з них 81% – журналісти з усіх регіонів України, 19% журналісти з Києва. Дослідження відбувалось протягом червня-липня 2019 року.


Коментарі
20 вересня
Сьогодні
Вчора
18.09.2019
Топ оголошення
  • Продам
  • Куплю
  • Здам
  • Обміняю
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин