Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter
БІЗНЕС.РАЙОН
Фото ілюстративне
Фото ілюстративне

Які об’єднані громади Рівненщини є фінансово спроможними

12:45 05.09.2019
312

Рейтинг фінансової спроможності об’єднаних громад Рівненщини визначили експерти Програми «U-LEAD з Європою» та SKL International.

Фахівці проаналізували, як наповнюються бюджети та витрачають гроші з початку року у 32 ОТГ області, що отримують фінансування напряму з державного бюджету, – повідомляють на сайті Рівненської ОДА.

До уваги брали такі показники: доходи на одного мешканця, рівень дотаційності бюджетів, питомак вага видатків на утримання апарату управління у фінансових ресурсах ОТГ, питома вага заробітної плати у видатках загального фонду. Саме вони характеризують фінансову роботу ОТГ, що демонструє економічний розвиток територій.

Рейтинг очолила Вараська ОТГ. Вона стала фінансово найспроможнішою громадою Рівненщини. Адже є, в першу чергу, бездотаційною. А це говорить про те, що в ОТГ працює бізнес, податків якого вистачає на те, щоб забезпечити повноцінне та самостійне функціонування громади.

Демидівська ОТГ опинилася на 16 сходинці рейтингу. На кілька позиій нижче опустилася Боремельська громада, посівши 23 місце.

Також високим є рівень доходів на одного мешканця – майже 5 тисяч гривень. У громаді мало грошей витрачають на управлінців, що керують ОТГ. І лише половину фінансів місцевого бюджету ОТГ спрямовують на утримання соціальних закладів. Тобто громада має гроші не лише на обов’язкові виплати, такі як заробітна плата та енергоносії, а може використовувати зароблені гроші на розвиток своєї території.

Багато грошей на одного мешканця припадає й у Клеванській та Привільненській ОТГ.

А бездотаційними ще в області є Крупецька, Клесівська та знову ж таки Клеванська громади.

Є в області громади, які вміють не лише заробляти, а й розумно заощаджувати свої гроші. Це Шпанівська та Клеванська громади. Тут менше фінансів витрачають на утримання своїх управлінських апаратів. Натомість більше на розвиток самої громади.

Найгірша ситуація склалася у Локницькій та Старосільській громадах. За всіма фінансовими показниками вони зайняли останні місця у рейтингу ОТГ.

Нагадаємо, у Рівненській області створено 44 ОТГ, у 34 з них відбулися місцеві вибори, а 32 громади фінансуються прямо з державного бюджету.

Читайте також: У Лисині встановлять дитячий майданчик за майже 50 тисяч


Коментарі
16 вересня
Сьогодні
Вчора
14.09.2019
13.09.2019
Топ оголошення
  • Продам
  • Куплю
  • Здам
  • Обміняю
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин