Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter
БІЗНЕС.РАЙОН

Шацькі податківці рекомендують сільрадам створити реєстри осіб та баз, в яких живуть відпочивальники

13:06 06.09.2019
193

Аби сільські (Світязька, Пульмівська та Пулемецька) та Шацька селищна ради мали базу для наповнення своїх бюджетів, податківці радять створити реєстри здавачів майна у літній період.

Про це йшлося на одній з оперативних нарад в Шацькій РДА, де обговорили питання про стан декларування доходів громадян, які надають послуги з проживання людей у літній період, та стану сплати туристичного збору.

Світлана Сулік, начальниця Шацької ДПІ Любом­льсь­кого управління ГУ ДФС, зазначила, що в районі є три види здавачів: юридичні особи, фізичні особи-підприємці та громадяни. Перші дві категорії є платниками податків, зокрема, туристичного збору та ПДФО. Однак головам сільрад та ОТГ потрібно подбати про розширення списків здавачів майна в літній період, адже зараз сільради мають у цих списках тільки тих суб’єктів, хто сплачував туристичний збір.

Тому потрібно скласти реальний реєстр зда­вачів: робити обстеження, складати акти, стимулювати людей реєструвати підприємницьку діяльність, а відтак – декларувати доходи і сплачувати податки.

В майбутньому цей список може бути джерелом ще одного виду податку – на нерухомість. Якщо ж після обстеження контролюючими органами справу передадуть у суд, а ті, у свою чергу, приймуть рішення рекомен­ду­вати зареєструвати підприємницьку діяльність, то уже після пов­торного обстеження, коли рішення суду людина не виконає, її штрафуватимуть на 34 тисячі гривень.

Саме на це, як зазначила Світ­лана Сулік, треба акцентувати увагу сільським головам при розмо­ві з людьми, які здають в найм житло у літній період. Прикладом, як зрушити справу з місця, може слугувати Шацька ОТГ, де вже відбувались зустрічі з таксистами, перукарями, продав­цями на рин­ку, робили обстеження баз відпочинку.

«Ми просто встали і пішли обстежувати. За нас це ніхто не зро­бить. Бо нам сподіватися нема на що, бюджет треба викону­вати. Якщо потрібно, будемо до роботи з обстеження, реєстрації підприємницької діяльності залучати поліцію та інші контро­люючі органи», – розповіла виконуюча обов'язки голови Шацької ОТГ, секретар Людмила Цевух.

Сергій Карпук, в свою чергу, зазначив, що джерелом для реального реєстру здавачів майна можуть слугувати тричотири сайти, де наявна майже уся інформація про тих, хто здає в найм житло у літній період. Потрібно їх лише опрацювати та система­тизувати. Адже від того, як у літній період спрацюють громади, такі доходи й будуть мати у свої бюджети.

Коментарі
15 вересня
Сьогодні
Вчора
13.09.2019
12.09.2019
Топ оголошення
  • Продам
  • Куплю
  • Здам
  • Обміняю
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин