Місцеві громади Волині отримали 4,5 мільйона гривень екологічного податку

02 Листопада 2019, 17:52
Фото ілюстративне 1167
Фото ілюстративне

До місцевих бюджетів протягом січня-вересня 2019 року надійшло 4,5 мільйона гривень.

Загальна сума сплаченого суб’єктами господарювання Волині екологічного податку – 11 мільйонів гривень. Про це інформує секторі комунікації ГУ ДПС у Волинській області.

Саме гроші, сплачені господарюючими суб’єктами за викиди забруднюючих речовин у повітря, скиди у водні об’єкти та за розміщення відходів у спеціально відведених місцях є одним з основних джерел фінансування природоохоронних заходів з державного та місцевих бюджетів.  

Щоб отримати додаткові надходження для фінансування природоохоронних заходів у кожній громаді повинні пильнувати за тим, щоб на території не було стихійних сміттєзвалищ, зокрема з виробничих та побутових відходів, – рекомендують у відомстві.

Саме такі безхазяйні, на перший погляд, відходи відповідно до положень закону фактично є власністю громади.  

Зокрема, частиною другою статті дев'ятої Закону України «Про відходи» визначено, що територіальні громади є власниками відходів, що утворюються на об'єктах комунальної власності чи перебувають на їх території і не мають власника або власник яких невідомий (безхазяйні відходи). 

Водночас  статтею 12 Закону України «Про відходи» визначено, що саме місцеві органи влади відповідальні за визначення режиму використання безхазяйних відходів. 

Щоб встановити власника безхазяйних відходів та залучити  його до оподаткування екоподатком варто скористатися нормами Постанови Кабінету Міністрів України N 1217 від 03.08.98, якою  затверджено Порядок виявлення та обліку безхазяйних відходів. 

Відповідно до Постанови,  підставами для виконання процедур виявлення відходів та наступного їх обліку для органів місцевого самоврядування можуть бути заяви (повідомлення) громадян, підприємств, установ та організацій, засобів масової інформації, результати штатних інспекційних перевірок органів Мінекоресурсів на місцях, санітарно-епідеміологічної служби, органів місцевого самоврядування тощо. 

Процедура встановлення власника відходів, який створюючи  стихійні сміттєзвалища не лише завдає шкоди довкіллю, а й ухиляється від сплати екоподатку, визначає залучення правоохоронних органів, відповідних спеціалістів та експертів. 

Отож, щоб зберегти навколишнє середовище та залучити гроші до бюджету, кожна територіальна громада має право створити спеціальну постійну діючу комісію  з питань поводження з безхазяйними відходами, рішення якої можуть слугувати підставою для притягнення до відповідальності осіб, винних у порушенні закону, формування спеціально відведених місць для розміщення відходів та сплати екологічного податку. 

Довідково: із 2,3 мільйона гривень сплаченого в області екологічного податку саме за розміщення відходів 1,2 мільйона гривень – надходження місцевих бюджетів.  

Читати також: На Волині розпочали бізнес-діяльність понад чотири тисячі підприємців

Коментар
19/04/2024 Четвер
18.04.2024
17.04.2024