Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter
БІЗНЕС.РАЙОН
Фото ілюстративне
Фото ілюстративне

Як підприємцям Волині повернути помилково сплачені податки

18:00 01.12.2019
823

Щоб повернути надміру або помилково сплачені грошові зобов’язання, можна скористатися Електронним кабінетом.

Якщо платник податків перерахував податкові зобов’язання та пеню до бюджету надміру або помилково, то виправити ситуацію можна за посередництвом електронних сервісів ДПС, – звертають увагу в Головному управлінні ДПС у Волинській області.

Насамперед, варто сформувати заяву довільної форми відповідно до вимог пункту 43.4 статті 43 Податкового кодексу України. У поданій заяві обов'язково
зазначають напрям перерахування грошей: на поточний рахунок платника податків в установі банку:

  • на погашення грошового зобов’язання та/або податкового боргу з інших платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи,незалежно від виду бюджету;
  • повернення у готівковій формі за чеком у разі відсутності у платника податків рахунка в банку.

Зручно та просто подати таку заяву до територіального органу ДПС можна в електронній формі (електронний документ) з дотриманням правил накладення КЕП або ЕЦП (до закінчення строку дії посиленого сертифіката відкритого ключа (згідно з розділом VII Закону України «Про електронні довірчі послуги»)) та засобами програмного забезпечення:

  • приватної частини ІТС «Електронний кабінет» (електронний документ «Заява про повернення» (коди електронних форм J1302001 (для юридичних осіб) та F1302001 (для фізичних осіб))

або

  • ІТС «Єдине вікно подання електронної звітності» (забезпечує обробку Заяв, сформованих будь-яким програмним забезпеченням, серед яких і спеціалізованим клієнтським програмним забезпеченням для формування та подання звітності до ІТС «Єдине вікно подання електронної звітності»).

Довідково: Наказом Міністерства фінансів України від 11.02.2019 №60 «Про затвердження Порядку інформаційної взаємодії ДФС України, її територіальних органів, Державної казначейської служби України, її територіальних органів, місцевих фінансових органів у процесі повернення платникам податків помилково та/або надміру сплачених сум грошових зобов'язань та пені» впроваджений електронний документообіг. Наказ набрав чинності з 1.11.2019 року. Платникам податків варто врахувати, що електроннe заявe розглядають максимально швидко, оскільки із 1.11.2019 взаємодія між ДФС, ДКС та місцевими фінансовими органами відбувається винятково в електронному форматі.

Читати також: Волинь: яка група підприємців не застосовуватиме касову техніку

Загрузка...
Коментарі
Загрузка...
30 листопада
Сьогодні
Вчора
28.11.2020
27.11.2020
Топ оголошення
  • Продам
  • Куплю
  • Здам
  • Обміняю