Щоб побороти контрафакт, в Україні введуть електронну акцизну марку

17 Лютого 2020, 14:28
Акцизна марка 954
Акцизна марка

Аби вплинути на нелегальне виробництво та обіг сурогатної алкогольної продукції,  в Україні введуть електронну акцизну марку.

Голова Уряду Олексій Гончарук анонсував введення в дію електронної акцизної марки та зробив акцент на боротьбі з організованими групами осіб, які займаються збутом фальсифікованого спирту, виявленні постачальників та каналів, через які ведеться незаконна діяльність. Про це йдеться на сайті Волинської ОДА. 

Такі завдання очільники областей отримали під час селекторної наради Прем’єр-міністра України щодо заходів з протидії нелегальному обігу алкогольної продукції, що відбулася 14 лютого 2020 року.

«Зараз ми посилюємо боротьбу з нелегальним виробництвом та обігом алкогольної продукції. Така тіньова діяльність завдає збитків державному бюджету та створює небезпеку для здоров’я нашого населення. Ми не можемо закривати очі на цю проблему, тому повинні системно працювати над її вирішенням. Випадки нелегальної торгівлі алкоголем мають піти в історію», — зазначив Олексій Гончарук.

Разом з тим, голова Уряду наголосив, що боротьба з незаконним виробництвом і обігом підакцизних товарів повинна відбуватися в межах закону і в жодному випадку не виглядати, як тиск на бізнес.

За його словами, з 1 травня в України має запрацювати система «Електронна акцизна марка» для захисту споживачів від контрафактної алкогольної продукції. Це створить рівні умови для виробників та спростить ведення бізнесу шляхом заміни паперових замовлень на електронні через е-кабінет платників податків. І сприятиме посиленню боротьби з ухиленням від сплати податків та зменшенню тіньового обігу алкогольних напоїв.

Читайте також: Заробітчани перерахували 12 мільярдів доларів

Урядове рішення передбачає нанесення на марку акцизного податку для алкогольних напоїв двох додаткових елементів: QR-код та штрих код. У цих кодах будуть зашифровані реквізити марок. Запровадження таких кодів є необхідною передумовою для створення системи контролю за обігом підакцизних товарів.

Нагадаємо, 13 лютого 2020 року у Волинській облдержадміністрації створили міжвідомчу робочу групу з координації роботи державних, територіальних органів міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, правоохоронних органів, що здійснюють контроль за виробництвом і обігом підакцизних товарів, а також запобігання та протидії контрабанді у Волинській області.

Читайте також: На Волині зменшилися об'єми виробництва молока

Коментар
22/04/2024 Неділя
21.04.2024
20.04.2024
19.04.2024