Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter
БІЗНЕС.РАЙОН
Фото ілюстративне
Фото ілюстративне

Видобуток корисних копалин на Волині легалізують або припинять

09:00 21.02.2020
467

Держава взяла курс на захист природних надр і узаконення видобутку корисних копалин.

Активізувати роботу з виявлення незаконних кар’єрів із видобутку піску та інших порушень природоохоронного законодавства розпорядився прем’єр-міністр України Олексій Гончарук під час останньої селекторної наради з керівниками областей, інформує Волинська ОДА.

«Всі повинні розуміти, що поблажок не буде ні зараз, ні через рік. Легалізувати увесь тіньовий бізнес – пріоритет держави. Безповоротно! На сьогоднішній день маємо хороші показники по ліквідації ігрового бізнесу та незаконних АЗС. Тепер беремося захищати природні надра і налагодити видобуток корисних копалин у законному руслі», – наголосив керівник уряду.

За його словами, у минулому році було виявили 205 фактів незаконного видобутку корисних копалин по усій Україні, а це смішна та нереальна цифра.

«Видобувають пісок, глину, торф, гравій та бурштин. Всі про це знають, але зафіксованих фактів мало», – зазначає Гончарук.

Тому цього року прем'єр зобов’язав усі відповідальні структури зосередитися на виявленні таких об’єктів та спрямувати їх діяльність в законне русло – з ліцензіями і офіційно працевлаштованими робітниками.

За інформацією Держаної екологічної інспекції у Волинській області, у 2019 році здійснили 13 перевірок дотримання вимог природоохоронного законодавства у сфері використання надр.

Лише у чотирьох випадках виявили незаконний видобуток піску, а сума завданих збитків державі склала 2,1 мільйона гривень. Нелегальні піщані кар’єри зафіксовані на території Шацького району в урочищі «Красинська гора», Камінь-Каширського району поблизу села Раків Ліс, Любешівського району у ДП СЛАП «Любешівагроліс» та Маневицького району на території Галузіївської сільради.

У 2020 році на Волині по факту незаконного використання надр (піску) склали один протокол і винесена постанова на суму 680 гривень.

Також в рамках кримінального провадження Державна екологічна інспекція подала цивільний позов по факту незаконного видобування торфу на суму 1,9 мільйона гривень.

Читайте також: Двом жителям Любешівщини за бурштин «світить» два роки за ґратами

Загрузка...
Загрузка...
Коментарі
3 квітня
Сьогодні
Вчора
01.04.2020
31.03.2020
Топ оголошення
  • Продам
  • Куплю
  • Здам
  • Обміняю