Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter
БІЗНЕС.РАЙОН

Як підготувати та коли оприлюднювати звіт про виконання бюджету ОТГ

20:19 21.02.2020
600

У Луцьку голови об’єднаних територіальних громад, керівники фінансових відділів, бухгалтери та голови ОТГ дізнавалися, як звітувати громаді про виконання бюджету ОТГ.

Семінар, присвячений підготовці та публічному представленні звіту, відбувся 20 лютого у Волинському регіональному офісі Програми «U-LEAD з Європою».

Присутнім розповіли, чому публічний звіт про виконання бюджету важливий, як підготувати та оприлюднити такий звіт і в якій формі це краще зробити. Тренером семінару виступив Анатолій Матвіюк, радник з питань муніципальних фінансів та управління Волинського регіонального офісу Програми «U-LEAD з Європою».За словами тренера, публічне представлення звіту про виконання бюджету ОТГ важливе для органу місцевого самоврядування, жителів громади, бізнесу тощо. Звітувати потрібно, тому що, по-перше, до цього зобов’язує закон. По-друге – так орган місцевого самоврядування здобуває довіру мешканців громади і підтримує свій імідж.

Анатолій Матвіюк також показав кілька зразків вдалої візуалізації інформації, порадив присутнім практичні техніки для роботи з запереченнями та дав деякі поради щодо виступу.
Що «каже» закон

Принцип публічності та прозорості бюджетної системи України визначає стаття 7 Бюджетного кодексу України. Статті 58-61, 80 БКУ встановлюють порядок подання звітності про виконання місцевих бюджетів.

Закони України «Про місцеве самоврядування», «Про доступ до публічної інформації» та «Про відкритість використання публічних коштів» встановлюють порядок доступу до інформації про публічні фінанси та відповідальність посадовців за порушення.

Коли оприлюднювати інформацію про бюджет

У грудні публікують проєкт рішення про бюджет, оприлюднюють бюджетні запити, публікують рішення про місцевий бюджет у газетах, визначених відповідними місцевими радами.

У січні-лютому виконавчий орган або голова ради подає річну звітність на затвердження раді. Головні розпорядники бюджетних коштів (далі ГРБК) оприлюднюють на сайтах звіти про виконання паспортів бюджетних програм за звітний бюджетний період, оприлюднюють власне бюджетні програми та результати оцінки ефективності бюджетних програм.

Не пізніше 1 березня року, що настає за звітним роком, публікують інформацію про виконання місцевого бюджету у газетах, визначених місцевими радами (крім бюджетів сіл і селищ).

До 15 березня року, що настає за звітним роком, ГРБК здійснюють публічне представлення інформації про виконання бюджетних програм.

До 20 березня року, що настає за звітним роком, відбувається публічне представлення інформації про виконання місцевих бюджетів (крім бюджетів сіл і селищ).

Як правильно підготувати і оприлюднити Звіт про виконання бюджету

Аби підготувати звіт правильно, потрібно ознайомитися зі статтею 28 Бюджетного кодексу. Зокрема, там ідеться про те, що публічно звітувати потрібно про:

  • показники відповідного бюджету за загальним та спеціальним фондами про доходи (деталізовано за видами доходів, які забезпечують надходження не менше 3 відсотків загального обсягу доходів відповідного бюджету)
  • видатки і кредитування (деталізовано за групами функціональної класифікації видатків та кредитування бюджету), фінансування, а також показники про стан державного (місцевого) боргу та надання державних (місцевих) гарантій.

Показники наводять порівняно з аналогічними показниками за відповідний період попереднього бюджетного періоду із зазначенням динаміки їх зміни.

Читайте також: «Перші кроки в ОТГ»: у Луцьку навчають посадовців та голів новоспечених громад

Загрузка...
Загрузка...
Коментарі
3 квітня
Вчора
01.04.2020
31.03.2020
Топ оголошення
  • Продам
  • Куплю
  • Здам
  • Обміняю