Засудили браконьєрів, що сітками ловили рибу у «Цуманській пущі»

28 Вересня 2020, 16:01
1401

Ківерцівський суд притягнув до кримінальної відповідальності браконьєрів, які під час нересту ловили сітками у нацпарку «Цуманська пуща».

Інцидент трапився ще 11 травня на водному об’єкті поблизу села Микове на території Національного природного парку «Цуманська пуща». Про це інформують у пресслужбі рибпатрульних. 

Тоді троє громадян здійснювали вилов риби з гумового човна забороненими знаряддями лову. За допомогою десяти мисинових сіток вони встигли виловити: 106 карасів, 27 линів, 22 окуні та дві щуки. Збитки, завдані рибним запасам, склали 13 156 гривень. 

Читайте також: Ратнівщина: браконьєри «наловили» риби майже на вісім тисяч гривень

В ході судового засідання встановили, що дії незаконних риболовів призвели до вилову маточного поголів`я щуки, окуня звичайного, лина та карася сріблястого, які могли дати потомство в нерестовий період, що спричинило істотну шкоду.

Обвинувачені в судовому засіданні свою вину в інкримінованому їм кримінальному правопорушенні визнали повністю, давши суду показання про те, що вони справді незаконно займалися рибним промислом, яке заподіяло істотну шкоду.

Ківерцівський районний суд Волинської області постановив визнати винними громадян у вчиненні кримінального правопорушення та призначити їм покарання у вигляді штрафів в розмірі 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 1 700 гривень кожному. Десять мисинових сіток суд ухвалив знищити.

Відшкодування завданих збитків рибним запасам України у сумі 13 156 грн буде вирішуватись в порядку цивільного судочинства.

Волинський рибоохоронний патруль вкотре закликає громадян бути відповідальними та дотримуватись природоохоронного законодавства. Про порушення правил рибальства та порядку придбання чи збуту риби прохання терміново повідомляти за номером телефонної «гарячої лінії» відомства: (067) 360 78 40.

 Читайте також: У трьох районах Волині затримали рибних браконьєрів


 

Коментар
25/03/2023 Субота
25.03.2023
24.03.2023