Майже пів мільйона українців легально працюють у Польщі

12 Жовтня 2020, 10:05
1242

За останніми даними, 480 тисяч українців легально працює у Польщі, і їхня кількість зростає. Про це УНН розповів президент Всеукраїнської асоціації компаній з міжнародного працевлаштування Василь Воскобойник.

«Насправді, ніхто не знає справжню кількість українських трудових мігрантів, які працюють за кордоном. Люди, коли перетинають державний кордон, нікому не кажуть, що їдуть на роботу, і їхній облік вести неможливо. Ми можемо тільки за опосередкованими показниками робити висновки про те, скільки з наших громадян працює легально, а скільки – ні», – зазначив він.

За словами експерта, найбільше українців працює на сьогодні в Польщі, і в цій країні постійно зростає кількість тих, хто сплачує податки до місцевої системи соціального страхування, а це означає, що вони працюють легально.

«Наразі, станом на вересень, 480 тисяч українців роблять подібні виплати. На початку 2019 року кількість українців, які працювали легально, становила 454 тисячі. Отже, можна стверджувати, що поступово кількість наших громадян, які працюють легально, збільшується, і так і буде надалі, бо люди розуміють, що тільки легальна робота надає їм всі необхідні права і захист в країні перебування», — додає Воскобойник.

Нагадаємо, якщо білоруси почнуть масово їхати на роботу до Польщі, то можуть скласти конкуренцію українцям, проте ненадовго, адже через пів року – рік польська економіка зможе запропонувати всім охочим роботу. 

Читайте також: Міграційна служба Волині попередила про зміни у графіку роботи

Коментар
24/04/2024 Середа
24.04.2024
23.04.2024