П'ятий West Media Forum зібрав спікерів з провідних українських та європейських ЗМІ
Відбувся п’ятий West Media Forum на тему «Сила спільнот у час пандемії».
Захід тривав 27 та 28 листопада в онлайн-форматі й став міжнародним.
П’ятий West Media Forum організували медійники холдингу CID Media Group спільно з фахівцями Бізнес академії практичного менеджменту РМВА.
Перший день форуму, 27 листопада, підготували за підтримки Європейського Союзу (European Union in Ukraine). Його тематикою була «Читацька підтримка медіа в Україні та ЄС». Програму форуму відкрив почесний гість – голова Представництва ЄС в Україні Матті Маасікас. Він привітав учасників та організаторів форуму та виголосив промову.
Найкращими практиками й порадами з імплементації моделей Media Membership поділилася керівниця «Слідства.Інфо» Анна Бабінець.
Про те, чи готові читачі у регіонах платити за якісний контент, дискутували Тарас Прокопишин («The Ukrainians»), Олег Горобець («20 хвилин») та Наталія Пахайчук («Район.in.ua»).
Як кризовий тренд перетворити в систему, розповіли Юлія Банкова («Hromadske.ua») та Борис Давиденко («LIGA.net»).
Які є різновиди читацької підтримки медіа в Україні та ЄС, пояснили Севгіль Мусаєва («Українська правда»), Атанас Чобанов («Bird.bg», Болгарія), Джеймс Саваж («The Local», Швеція) та Золтан Сіпош («Átlátszó Erdély», Румунія).
Що робити із відтоком підписників, розказав Гайгисиз Гелдієв («Jnomics»). Він же разом з директором Центру Журналістики KSE Андрієм Яніцьким працювали модераторами зустрічі.
Другий день форуму, 28 листопада, мав тему «Медична журналістика: допомогти не можна нашкодити». Першим із доповіддю виступив радник міністра охорони здоров’я України у 2018-2019 роках Матвій Хренов. Він пояснив, як розподіляють зони відповідальності в українській системі охорони здоров'я.
Спікерка Центру економіки охорони здоров’я Kyiv School of Economics Анна Цяцько розказала, як журналісти можуть впливати на зміни в охороні здоров’я.
Анна Орєхова («INSCIENCE») виступила із темою «Медіа & Наука: чому круто працювати разом?».
Як висвітлювати тему психічного здоров'я, розповіла наукова журналістка та письменниця Дарія Озерна («Радіо Культура»).
Арсен Жумаділов, Єлизавета Лук'янова та Ксенія Квітка пояснили, як працює державне підприємство «Медичні закупівлі України».
Дмитро Черниш з Національної служби здоров'я України розказав про електронні дані та як ними користуватися на прикладі дашбордів НСЗУ.
Чому журналістам варто звернути увагу на ринок приватних медичних послуг, пояснила Марина Мармеладзе (Центр моделювання комунікацій).
Якої інформації не вистачає для медичного бізнесу, розповів Дмитро Гаврилов (мережа сімейних клінік «BeHealthy»).
Спікерка та модераторка другого дня форуму Альона Романюк («По той бік новин») поділилася темою інфовкидів.
З ким і як говорити про реформу, розповіла Вікторія Гуера («Лівий Берег - LB.UA»).
Як писати про здоров'я у лайфстайл-виданні, розповіла Ірина Андрейців («LIGA.net»).
Про науку, здоров’я та міфи пояснював Артем Албул («Клятий раціоналіст»).
На завершення форуму учасники та слухачі поділилися враженнями та отримали подарунки від організаторів заходу.