«Це робиться під ринок землі»: волинський Держгеокадастр звинувачують у дерибані

13 Січня 2021, 12:22
2154

Очільника Головного управління Держгеокадастру у Волинській області звинувачують у дерибані земельних ділянок, розташованих за межами населених пунктів Горохівщини. 

Про це йшлося на засіданні постійної комісії з питань сільського господарства, продовольства, земельних відносин – інформують у пресслужбі Волинської облради. 

Жителька села Печихвости, що на Горохівщині, Зоряна Ворончук звернулась до облради з повідомленням про те, що Головне управління Держгеокадастру у Волинській області відмовило їй у розробці технічної документації на земельну ділянку, тоді як керівник цієї структури Володимир Боярчук підписує накази про надання земельних ділянок, які розташовані на людських городах, жителям інших областей України.

«Мені стало відомо, що посадові особи Держгеокадастру у Горохівському районі готують в терміновому порядку викопіювання та обґрунтування для подальшої передачі жителям Київської, Житомирської, Черкаської областей та Автономної республіки Крим 167 ділянок по два га під ОСГ. Ці земельні ділянки знаходяться на території Горохівської, Берестечківської, Городищенської ОТГ, заяви на їх отримання знаходяться в ГУ Держгеокадастру в області»,  –наголосив на засіданні депутат Тарас Щерблюк

Депутат Ігор Волошенюк озвучив ще ряд схожих випадків, із яким і до нього мало не щодня звертаються люди, які проживають на території колишнього Горохівського району.

«Я свого часу на посаді голови РДА підписав близько 400 заяв про виділення земельних ділянок, були і вчителі і працівники соціальної сфери, але я мене дивує, як можна віддавати волинську землю у руки людей, які тут навіть не проживають?  Вочевидь це робиться під ринок землі. Завтра він своїх 2 га з Києва продасть на Волині і поїде з жменькою грошей звідси, і все, це вся його функція. Зрозуміло, що немісцеві люди не мають наміру тут жити, створювати робочі місця», – зазначив депутат Іван Смітюх

Обранці Тарас Щерюлюк та Ігор Волошенюк розповіли, що наприкінці грудня минулого року вони разом із представниками Асоціації фермерів Волині, учасниками АТО та місцевими мешканцями двічі приходили за роз'ясненнями до в.о. начальника Головного управління Держгеокадастру в області Володимира Боярчука. З проханням втрутитись та припинити дерибан волинської землі, вони з офіційними листами звертались до Міністра АПК України Романа Лещенка, до керівництва області та у відповідні правоохоронні органи, однак поки безрезультатно.  

«Всі земельні ділянки, що знаходяться за межами населених пунктів необхідно в найкоротші терміни передати у власність громад, адже дохід від передачі в оренду цих ділянок є одним з основних видів доходу до бюджету громад», – зауважує Тарас Щерблюк.

«Земельними ділянками не забезпечена повною мірою соціальна сфера на місцях та учасники АТО, які захищали нашу державу. Основна частина земель, що не передані територіальним громадам, знаходиться під людськими городами, сіножатями та пасовищами. А відтак, наше завдання – не допустити передачі земельних ділянок жителям інших областей і не надавати земельні ділянки без погодження сесії ОТГ», – додає Ігор Волошенюк.

У результаті обговорення депутати вирішили звернутися до голови обласної ради Григорія Недопада терміново провести розширене засідання постійної комісії обласної ради з питань сільського господарства, продовольства, земельних відносин за участю керівників усіх фракцій Волиньради, прокурора Волинської області Віктора Тимчука, голови ОДА Юрія Погуляйка, начальника ГУ Держгеокадастру у Волинській області Володимира Боярчука та начальника ГУ Національної поліції у Волинській області Юрія Крошка щодо надання у власність земель, які розташовані за межами населених пунктів ГУ Держгеокадастру у Волинській області. 

Депутати Тарас Щерблюк та Ігор Волошенюк мають намір озвучити цю тему й на засіданні позачергової сесії обласної ради, яка запланована на четвер, 14 січня.

Читайте також: Від держави – до громад: що означає указ про передачу сільськогосподарських земель

Коментар
25/04/2024 Четвер
25.04.2024
24.04.2024