Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter
БІЗНЕС.РАЙОН
Засідання
Засідання

Депутат облради скаржиться, що заклади освіти на Волині готують медиків для Польщі та Чехії

15:10 13.01.2021
458

В обласній раді продовжилися засідання другого етапу бюджетних слухань, під час якого депутати, представники ОДА та керівники комунальних закладів аналізували проєкт обласного бюджету на 2021 рік.

На початку депутати заслухали інформацію про проблеми з фінансуванням навчальних медичних закладів. Про це інформують на сайті Волинської обласної ради.

У 2021 році забезпечують утримання Волинського медичного інституту, Ківерцівського і Ковельського медичних коледжів та здійснюється підвищення кваліфікації і перепідготовка середнього медичного персоналу (проведення курсів) при Волинському медичному інституті та Ковельському медичному коледжі. Основними джерелами фінансування галузі є кошти обласного бюджету в сумі 59,4 мільйона гривень, кошти освітньої субвенції – 5,7 мільйона гривень та власні надходження бюджетних установ – 7,8 мільйона гривень.

Депутатів цікавила інформація щодо оптимізації видатків на енергоносії та працевлаштування випускників. Тимчасово виконуюча обов'язків начальниці управління охорони здоров’я ОДА Людмила Тимощук наголосила, що коли профільним Міністерством керувала Уляна Супрун, тоді скасували практику обов’язкового відпрацювання випускників у вітчизняних медичних закладах протягом 3 років.

Сьогодні молодь шукає роботу за кордоном, оскільки в Україні медики отримують малу зарплату.

«То ми готуємо фахівців для Польщі та Чехії?», – підмітив депутат Володимир Бондар.

Його колеги також вдались в питання та поцікавилися, чи потрібна на Волині така кількість медичних навчальних закладів і студентів. Голова профільної комісії Ірина Горавська переконує, що студентів скорочувати не можна, бо в медичних закладах бракує медперсоналу середньої ланки. Людмила Тимощук каже, що не вистачає 300 працівників, а торік звільнилися 600.

Радник голови облради Михайло Імберовський навів інші цікаві цифри. На річну підготовку одного студента у Волинському медінституті витрачають 33 тисяч гривень, у Ківерцівському медколеджі – 54,5 тисячі гривень, а в Ковелі – 38 тисяч гривень. Він вважає, що на часі почати конкретні розмови і дії про об'єднання закладів за прикладом профтехосвіти. Людмила Тимощук також підтримує цю ідею і каже, що потрібно визначитися з базою.

Між тим, голова обласної ради Григорій Недопад вважає, що поспішних рішень приймати не можна і запропонував створити робочу групу, яка ретельно вивчить всі «за» і «проти».

Читайте також: «Це робиться під ринок землі»: волинський Держгеокадастр звинувачують у дерибані
Загрузка...
Коментарі
Загрузка...
17 січня
Сьогодні
Вчора
15.01.2021
14.01.2021
Топ оголошення
  • Продам
  • Куплю
  • Здам
  • Обміняю