Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter
БІЗНЕС.РАЙОН

Постачальники газу в області розповіли про принципи своєї діяльності і що зумовило зростання цін

12:03 17.01.2021
625

Юрій Погуляйко провів нараду з питань розподілу та постачання газу на Волині.

На нараді обговорили цінову політику, яка склалася на сьогодні на ринку природного газу, та його транспортування споживачам області. Про це повідомляє Волинська ОДА.

Нагадаємо, в Україні від літа 2020-го року запрацював ринок газу, тобто держава більше не регулює ціни на газ. До цього ціни на блакитне паливо регулювалися фактично Урядом через його постанови. Нині ж кожен постачальник має оприлюднити свою цінову пропозицію за 5 днів до початку нового місяця. Ліцензії мають кілька сотень постачальників, але де-факто на українському ринку побутових споживачів працює близько пів сотні й усі підвищили ціну на газ на січень. При чому різниця в ціні між постачальниками може сягати 30-40 відсотків.

«На сьогодні ще немає рішення, яким чином це відбуватиметься. Тому треба до цього підходити спокійно і виважено, без спекуляцій. Незабаром Кабмін напрацює алгоритм дій та донесе до населення. Всі повинні розуміти, що не можна просто взяти і знизити тарифи одномоментно. Треба час усе опрацювати. Ми, своєю чергою, разом повинні також роз’яснювати населенню області принципи ціноутворення тарифів, більшість яких не ваша забаганка», - сказав голова облдержадміністрації Юрій Погуляйко на нараді із основними постачальниками на Волині.

Зокрема, присутніми на зустрічі з очільником області були директор ТОВ «Волиньелектрозбут» Дмитро Іванов, директор ТзОВ «Волиньгаззбут» Микола Тищук та технічний директор АТ «Волиньгаз» Павло Козюк.

На сьогодні постачальників газу налічується понад 500, їх перелік можна знайти на сайті НКРЕКП. Однак, постачальників газу, які працюють найбільше з населенням Волині поки 3, зокрема це ТОВ ГК «Нафтогаз України», ТОВ «Волиньгаззбут», ТОВ «Волиньелектрозбут», у яких ціни за останній місяць зросли на 12,3-14,1 %. Та основним постачальником на Волині є все таки «Волиньгаззбут».

Зокрема, роздрібні ціни на природний газ для населення Волині станом на 01.01.2021 року:

  • ТОВ ГК «Нафтогаз України» - 7,22000 грн/куб.м з ПДВ (ріст 14,1 % за останній місяць)
  • ТОВ «Волиньгаззбут» - 9,92237 грн/куб.м з ПДВ (ріст 12,3 %)
  • ТОВ «Волиньелктрозбут» - 8,69900 грн/куб.м з ПДВ (ріст 13 %).

Своєю чергою, постачальники газу в області розповіли про принципи своєї діяльності і що зумовило зростання цін.

Так, директор ТОВ «Волиньгаззбут» Микола Тищук розповів, що до серпня 2020 року ціна на блакитне паливо регулювалась Кабінетом Міністрів України. Із серпня 2020-го року почав діяти ринок природного газу, і відтоді усі постачальники стали самостійними і незалежними.

Відповідно, ціна постачання газу залежить від ціни його закупівлі та розміру маржі.

«Аби постачати газ дешевше, ми неодноразово зверталися як постачальник з великою кількістю споживачів до НАК «Нафтогаз» з проханням продати газ українського видобутку. Однак, безрезультатно. В результаті НАК «Нафтогаз» на українській біржі продає газ по 8,8 – 9,1 гривень, і ми апріорі не можемо продати газ дешевше, ніж ми його купили. Саме тому на сьогодні у нас така ситуація із ціною на газ. Це конкуренція», – зауважив Микола Тищук.

Для прикладу, як розповів директор ТОВ «Волиньелектрозбут» Дмитро Іванов, яке постачає газ в області дещо дешевше, ніж «Волиньгаззбут», нижчу ціну їм вдається утримувати за рахунок маржі, яка коливається від 0 до 3%.

«Ми таку ціну можемо тримати завдяки тому, що наша маржа коливається від От і все. Коли ми розраховуємо ціну і виставляємо на сайт, як цього вимагає закон, ми в розрахунок беремо 3 %. Хоча реально в окремі місяці є невеличкі мінуси за рахунок балансування і за рахунок росту ціни на газ упродовж місяця. Тому що у нас є два джерела купівлі газу – Нафтогаз і трейдери. Трейдер-джерело – це наш газ в сховищах , і у трейдера ціна зовсім інша, ніж у Нафтогазу. Нафтогаз нам забезпечує базову поставку, тобто базове навантаження закриває Нафтогаз. Все решта йде за рахунок трейдерів, або сховища. Так, ми зацікавлені зберігати меншу ціну, ніж інші постачальники, так це маркетинговий крок. І тут для нас головне, аби працювати не у збиток», – сказав Дмитро Іванов.

Відтак, вислухавши кожного, голова облдержадміністрації Юрій Погуляйко запропонував провести інформаційно-роз’яснювальну роботу серед населення щодо ситуації, що склалася на ринку газу, аби не допустити спекуляцій та нагнітання ситуації. Адже остаточного рішення щодо тарифів для населення ще немає, а Уряд продовжує напрацьовувати механізми зниження ціни.

Крім того, зросла і плата за доставку газу – в середньому в понад півтора рази. Саме тому, з 1 січня 2021 року в Україні зросли ціни на газ, що викликало суспільний резонанс серед населення.

Читайте також: Чому тариф на доставку природного газу виріс

Загрузка...
Коментарі
Загрузка...
25 лютого
Вчора
23.02.2021
22.02.2021
Топ оголошення
  • Продам
  • Куплю
  • Здам
  • Обміняю