Із 1 березня 2021 року при складанні податкових накладних (ПН) і розрахунків коригування (РК) необхідно враховувати деякі особливості.
Про них розповіли фахівці Головного управління ДПС у Дніпропетровській області – інформують на сайті юридичної компанії «Юридичне рішення».
Так, зокрема, податкову накладну та розрахунок коригування доповнили новим реквізитом «код», в якому зазначається ознака джерела податкового номера відповідно до реєстру, якому належить податковий номер особи, а саме:
При цьому рядок «код» у ПН та/або PК заповнюють виключно в разі заповнення рядка «Податковий номер платника податку або серія (за наявності) та номер паспорта» ПН та/або РК.
Починаючи з 1 березня 2021 року в Єдиному реєстрі податкових накладних (ЄРПН) можуть бути зареєстровані виключно ПН та/або РК, складені за новими формами, а ПH та/або РК, складені за старими формами, які були чинними до 1 березня, до реєстрації в ЄРПН не прийматимуть.
Якщо після 1 березня виникнуть підстави для складання PК до ПН, складеної за формою, чинною до 1 березня, та зареєстрованої в ЄРПН до вказаної дати, то такий PК необхідно скласти за новою формою (у редакції Наказу № 734). Водночас у рядку «код» такого PК треба проставити код ознаки «1», «2», «3» або «4» залежно від ознаки джерела податкового номера відповідно до реєстру, якому належить податковий номер особи (постачальника/отримувача).
Відповідно до змін, внесених Наказом № 734, уточнено кількість найменувань поставлених товарів/послуг, які можуть бути зазначені в одній ПН, а саме, починаючи з 1 березня, така кількість не повинна перевищувати 99999 позицій (раніше було 9999 позицій).
Читайте також: