БІЗНЕС.РАЙОН
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter
Прихованохоботник
Прихованохоботник

На Волині в ріпаку знайшли жука-шкідника, який загрожує посівам

16:33 06.04.2021
534

Під час проведення фітосанітарного моніторингу посівів озимого ріпаку в Луцькому та Володимир-Волинському районах виявили вихід жуків великого ріпакового стеблового та капустяного стеблового прихованохоботників.

Перепади температури та відсутність сталого підвищення температури, яка в найтепліші дні досягала +12-+18°С, стримує активну життєдіяльність фітофагів. Про це інформує пресслужба Держпродспоживслужби.

Зимують жуки прихованохоботників у ґрунті. З місць зимівлі виходять при температурі повітря понад шість градусів тепла. Масовий виліт розпочинається при температурі повітря близько 12 градусів. Заселення починається з країв і поступово поширюється на всю площу. Відчуваючи загрозу, жук спадає із рослини ріпаку, завмирає, тому його важко знайти на посівах. Розвивається жук в одному поколінні.

Згідно ст. 5,6 Закону України «Про захист рослин», спеціалістам господарств усіх форм власності необхідно проводити систематичні обстеження посівів та своєчасне здійснення рекомендованих заходів щодо захисту рослин. Тому в міру заселення посівів шкідником і досягнення порогу шкодочинності (1-2 жуки на 40 рослин або 4-6 жуків на одну жовту посудину на краю поля за 3 доби) — необхідно провести крайові або суцільні обробки посівів одним із препаратів згідно «Переліку пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні».

Обприскують за середньодобової температури вище 6 °С, важливо це зробити до початку яйцекладки. В умовах холодної і довгої весни обприскати посіви повторно.

При роботі з пестицидами необхідно суворо дотримуватись регламентів застосування препаратів, правил техніки безпеки та санітарно-гігієнічних вимог.

Читайте також: На Волині виходить із місць зимівлі жук-шкідник оленка волохата

Загрузка...
Коментарі
Загрузка...
12 квітня
Вчора
10.04.2021
09.04.2021
08.04.2021
Топ оголошення
  • Продам
  • Куплю
  • Здам
  • Обміняю