«Тузіки» двічі на тиждень: що і за скільки ловиться на Рожищенщині

16 Квітня 2021, 15:15
955

На Рожищенщині працює приватне підприємство «Хата рибака в Малинівці». Воно має запит на забезпечення професійними кадрами. Про розв'язання цієї проблеми спілкувалися представники підприємства та директор Волинського обласного центру зайнятості Роман Романюк.

Захід влаштували 15 квітня. Про це повідомили у відділ інформаційної роботи Волинського ОЦЗ.

Працівник підприємства Сергій Шапочник більше розповів про справу для душі.

«Це третій рибальський сезон. Цьогоріч ми облаштували територію: встановили бесідки, провели освітлення. Навколо ставків ловить Інтернет. Намагаємося створити максимально комфортні умови відвідувачам. Зараз розширюємо площі. Штат складається із трьох нічних охоронців та двох помічників. А як буде далі – час покаже», – розповідає Сергій.

Загальна площа підприємства – майже 10 гектарів. Ще у 2016 році на місці ставків були хащі. Тож довелося добряче попрацювати, аби довести все до ладу. Звичайно, спершу техніку наймали, що «влетіло» у хорошу копієчку. Але, як стверджує Сергій Шапочник, для нього це не просто бізнес, а справа до душі.

Роман Романюк ознайомив із переліком послуг, які надає служба зайнятості роботодавцям, поінформував про стан ринку праці району. Також керівник розповів про можливість проведення спільних заходів задля популяризації рибоводства як самозайнятості.

Роман Романюк
Роман Романюк

Сьогодні у Малинівці затятий рибалка може впіймати амура, товстолобика, коропа, карася, а якщо пощастить – то й жирненьку щуку. Щоправда, рибалити можна лише два дні на тиждень із сьомої ранку до сьомої вечора. Вхід платний лише для чоловіків, а дівчата й діти – безоплатно.

Якщо ви спонтанно заїхали повудити, то на місці можна придбати все необхідне: вудочка, наживка тощо. Умови вилову розміщені на стенді, кожен їх повинен дотримуватися. Якщо ж ви витягли більше, ніж вам потрібно, то зайву рибину можна лишити у магазині – на той випадок, коли комусь пощастить менше. Ліміту на вилов немає, аби вистачило грошей його оплатити. Вартість улову залежить від виду риби.

Навколо ставка кілька десятків рибалок. Поцікавилися у Анатолія, чи часто приїздить та чи було таке, щоб додому без риби приїхав.

«Я щочетверга тут. Сьогодні вже спіймав 5 «тузіків» (на мові рибалок – це коропи вагою до 1,5 кілограма). Це не погано і не вершина. «Пустим» ще жодного разу не приїхав. Щось таки й впіймаю!» – розповідає рибалка.

«Ми хочемо, щоби наші відвідувачі не сиділи всю ніч, аби спіймати коропа, а приїздили цілими сім’ями. Половили кілька годин, зварили юшку чи посмажили шашлик, а далі просто спілкувалися одне з одним», – резюмував Сергій Шапочник.

Коментар
09/12/2021 Четвер
09.12.2021
08.12.2021