Лад у будинку чи роликові ковзани — як змінились споживчі вподобання українців через локдаун 2020 та 2021

08 Травня 2021, 11:43
1335

Вже другий рік поспіль у період локдауну покупці активно цікавляться товарами для краси й здоров’я. Цього року українці ще й прагнуть більшого комфорту в своїх оселях — адже часто шукають кліматичну техніку та товари для ремонту.  Ще детальніше про те, в яких категоріях побільшало відгукувачів за час весняного локдауну — в аналітиці OLX за березень-квітень 2021.

Покупки на карантині 2020 vs 2021: що змінилося

У березні 2020 споживчими фаворитами українців стали побутова хімія та господарський інвентар. Під час суворих обмежень локдауну порядок у домі стояв у пріоритеті — тому зі стартом карантину популярність цієї категорії зросла на 356%. У локдаун цього року весняне генеральне  прибирання теж стало популярним — тому наприкінці першого місяця сезону у порівнянні з його початком можна було помітити приріст у 9% відгукувачів.

Зробити маску, доглянути за волоссям чи за тілом? Минулого березня українці прагнули доглядати не тільки свої будинки, а й самих себе — звідси й +124% інтересу до категорії “Краса та здоров’я”,тобто відгукувачів. Цього року традиція продовжується — під часу локдауну зацікавлених за місяць стало +100%. Українцям очевидно набридло сидіти вдома і навіть незважаючи на холодну весну вони виходили в парки, ліси, подорожували Україною та навіть пробігали марафони.

Коли у 2020 році нам було важко навіть вийти на вулицю та придбати їжі, покупка продуктів харчування та напоїв на OLX стала гарною альтернативою для +91%. Сьогодні зацікавлених купувати продукти онлайн вже поменшало — +17% у березні. Хоча ажіотаж приготуваннь до Пасхи цього року цілком можна прослідкувати.

Розваги протягом минулої весни обмежувалися переважно домашнім дозвіллям, тому українці обирали різні способи відволіктися. Наприклад, настільні ігри та ігрові приставки — їх стали купувати на 79% і 51% більше за березень. А вже цього року їх популярність дещо впала — на -14% та -9% відповідно.

У фаворити товарів 2020 вийшли індивідуальні засоби пересування — наприклад, кількість зацікавлених у покупці велосипеда з OLX Доставка за березень 2020 зросла на 70%, а охочих придбати собі мотоцикл стало більше на 33%. І цього року, вже під час адаптивного карантину, можна спостерігати схожі настрої — +55% покупців у категорії “Вело”, і +22% у “Мото”.

Що змінилось у споживчих вподобаннях українців під час локдауну 2021?

За рік ми адаптувалися більшість часу проводити вдома, тому у фаворити кінця березня — початку квітня 2021 увійшла кліматична техніка. Зацікавлених обрати собі ідеальний кондиціонер на OLX стало більше на 650% за перший весняний місяць, а продавці підхопили хвилю, і оголошень побільшало на 167%.

Велосипеди й мотоцикли? Цього березня українці вирішили поексперементувати, і стали підбирати собі роликові ковзани на 104% частіше. Пропозицій теж побільшало — на 73%.

Категорія “Краса та здоров’я” лишилася такою ж популярною серед пошукачів, як і у 2020, а ось пропозицій від продавців у ній трохи поменшало — -33%. Натомість ще одним лідером серед покупців стали освіта та спорт— шукати собі можливості прокачати тіло та мозок почали вдвічі частіше, а протягом березня на 23% побільшало й пропозицій.

Кордони, звісно, ще не всюди відкрили. Але українцям стала доступною чудова нагода дослідити свою країну під час пандемії. Так, із настанням першого весняного тепла вони стали цікавитися товарами для туризму з OLX Доставка на 100% частіше, хоча продавці ще не встигли вловити цю хвилю інтересу — адже оголошень поменшало на чверть.

Офісна робота на карантині майже повністю перекочувала в онлайн. Тож і послуги в категорії Реклама, поліграфія, маркетинг та інтернет стали користуватися більшою популярністю на +85%, а пропозицій додалось на +43%.

Оскільки через обмеження громадський транспорт все ще повинен ходити з лімітами на кількість пасажирів, а індивідуальне пересування підходить не всім — до найпопулярніших категорій потрапили перевезення та оренда транспорту. Ними стали цікавитися на 84% частіше.

Наводити комфорт у домі у весняному сезоні 2021 українці вирішили більш активно, і почали проводити ремонти. І, звісно, стали шукати товари для нього на 82% активніше. У них точно буде з чого обрати, адже за перший місяць весни оголошень побільшало на 32%.

Засоби для пересування українці підбирають не тільки для себе, а й для дітей — причому на 78% більше. Оголошень стосовно дитячого транспорту у березні додалося на 69%.

Довідка про компанію

OLX — один із найбільших онлайн-бізнесів в Україні. База ресурсу налічує майже 13 млн оголошень і щомісяця поповнюється на 4 млн нових пропозицій. Кожен другий український онлайн-користувач заходить на OLX мінімум раз на місяць.

Сервіс входить в ТОП 10 найбільш відвідуваних торговельних майданчиків світу. А мобільний додаток OLX встановлений на кожному другому українському смартфоні і займає першу позицію в категорії "Купівлі" для IOS і Android за даними SimilarWeb.

Коментар
06/07/2022 Середа
06.07.2022
05.07.2022