Приватні виші зможуть готувати фахівців за державним замовленням

13 Травня 2021, 12:50
Вища освіта 849
Вища освіта

Вперше приватні заклади вищої освіти зможуть здійснювати підготовку молодших бакалаврів та бакалаврів за державним замовленням. Таким закладам буде відкрито доступ до модуля «Державне замовлення» Єдиної державної бази з питань освіти, якщо вони подадуть заяву в МОН до 24 травня 2021 року.

Відповідний лист направили закладам приватної форми власності, що здійснюють підготовку молодших бакалаврів та бакалаврів. Про це йдеться на Урядовому порталі.

«Кращі приватні заклади вищої освіти також мають великий методичний та матеріально-технічний потенціал для надання якісної освіти. Для розбудови конкурентоспроможної системи закладів вищої освіти важливо створити рівні можливості для закладів усіх форм власності», – зазначив міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет.

У випадку відкриття доступу до ЄДЕБО та отримання місць державного замовлення заклад освіти повинен буде дотримуватися законодавства про індикативну собівартість на всіх рівнях, спеціальностях та формах здобуття вищої освіти.

Такі можливості реалізуються на виконання абзацу третього пункту 8 Прикінцевих положень Закону України «Про Державний бюджет України на 2021 рік».

Всеукраїнське об'єднання організацій роботодавців у галузі вищої освіти висловило підтримку МОН щодо запровадження цієї ініціативи.

«Завдячуючи послідовній позиції Міністра освіти і науки Сергія Шкарлета щодо створення реальних можливостей для розвитку закладів вищої освіти всіх форм власності, з 2021 року вітчизняні приватні виші зможуть на конкурсних засадах разом з державними змагатися за право навчати найкращих студентів за кошти державного бюджету», – йдеться у заяві ВООРГВО.

Коментар
27/11/2021 Субота
27.11.2021
26.11.2021