Що таке контрабанда та чому важливо купувати «біле». ВІДЕО

14 Травня 2021, 12:48
641

Інститут економічних досліджень та політичних консультацій в рамках проєкту «Підтримка громадської ініціативи «За чесну та прозору митницю» за підтримки ATLAS Network, Європейського Союзу та МФ «Відродження» розробив відеоролик, в якому пояснює економічні процеси контрабанди та розповідає про її негативний вплив на економіку та добробут громадян.  

У відео розповідають, що таке контрабанда, як люди, навіть не знаючи, купують контрабанду, та чому контрабанда негативно впливає на економіку і надходження до бюджету. Про це Бізнес.Району повідомили у пресслужбі організації. 

Майже кожен другий споживач припускає, що він (вона) купує контрабандні товари. А бізнес вважає, що майже чверть товарів контрабандні.

«Чому українці вибирають контрабанду? Люди жаліються на бідність, контрабандні ж товари дешевші. А іноді люди просто не знають, що вони купують контрабанду. Водночас більшість розуміє, що контрабанда — це погано для економіки та добробуту. Та багато людей усе одно вибирають такі товари, і в такий спосіб замикають коло економічних проблем та низького добробуту», – йдеться у повідомленні. 

Контрабанда створює нерівні умови для бізнесу. Контрабандисти не платять податків, тому їхні товари дешевші. Це виштовхує чесних виробників із ринку, а можливості для зростання бізнесу звужуються. У гіршому випадку доводиться скорочувати виробництво, а то й закриватися та звільняти працівників.

У нерівних умовах опиняються не лише виробники, але й легальні імпортери. Кожен десятий імпортер вважає, що «сірий» імпорт є серйозною перешкодою. Як результат, нижчі доходи держави та громад означають, що грошей не вистачає на медицину, освіту, культуру та армію.

«Контрабанда лише: поглиблює економічні проблеми, послаблює державу та громади, негативно впливає на рівень добробуту. А це породжує бідність і ще більше сприяє попиту на контрабанду, замикаючи коло проблем. Що може зробити держава? Не спинятися та створити сучасну, ефективну, чесну та прозору митницю. Що може зробити кожен із нас? Не купувати контрабанду та підтримувати чесний бізнес. Купуй «біле» — підтримай чесних!» – закликають в ініціативі «За чесну та прозору митницю». 

Читайте також: Як контрабанда впливає на економіку та добробут громадян. ВІДЕО

Відео підготовлено за фінансової підтримки ATLAS Network. Зміст відео є виключною відповідальністю ГО «Інститут економічних досліджень та політичних консультацій» і не обов’язково відображає позицію ATLAS Network. Проєкт «Підтримка громадської ініціативи «За чесну та прозору митницю»» виконується за фінансової підтримки Європейського Союзу, МФ «Відродження» та ATLAS Network.

Коментар
21/06/2021 Понеділок
21.06.2021
20.06.2021
19.06.2021