У ЗМІ припустили, кому, за що і скільки везли 700 тисяч доларів з Ягодинської митниці

06 Червня 2021, 09:55
3206

Затримання начальника відділу митного посту «Ягодин» Михайла Бурдейного з 700 тис. доларів в авто спричинило інформаційний вибух та справжній шок у пересічних українців. Сотні тисяч доларів начальник відділу перевозив з митного посту до Києва.

Вилучені в нього кошти були травневим місячним «кешем» для групи державних установ, причетних до низки корупційних схем, включаючи схему ввезення автомобілів. Про це у фейсбуці написав Юрій Бутусов із посиланням на джерела Цензор.нет.

«Ми ще не бачили всіх підписаних пакетів, сподіваємось, скоро вони їх опублікують, але підписи на упаковках зрозумілі. СБ Люб – це як СБУ Любомль – райвідділ, який займається боротьбою з контрабандою в «Ягодині». Прокуратура не вказана де. «Зам» – важко зрозуміти де і хто. Але відомство не вказано, мабуть, якийсь начальник митниці. Також є інформація, що є пачки підписані для поліції та структур, відповідальних за реєстрацію транспортних засобів», – йдеться в повідомленні.

Юрій Бутусов зазначає, що загальна сума упаковок, підписаних для контролюючих органів, становить близько 100 тис. дол. За версією слідства, більшу частину грошей повинні були передати в управління відділу профілювання митних ризиків.

«Очевидно, що 600 тисяч доларів не могли йти в кишеню одному лише департаменту ризиків, а передаються наверх іншим людям, тим, хто призначав, тим, хто прикриває.

Вражає інше. 700 тисяч доларів «кешу» – це без урахування того, що поклали собі місцеві митники та інші перевіряючі органи на місці в свою кишеню, до моменту вивезення цієї передачі.

Це везе дрібний чиновник. Це всього лише один місяць (в якому було 10 днів вихідних). Один пост. Однієї митниці.

Причому всю схему розподілу грошей ми не знаємо, цілком можливо, що це навіть не один канал збору коштів на «Ягодині», – йдеться в повідомленні.

Юрій Бутусов пропонує порахувати, про які суми на місяць можна говорити в масштабах країни. Адже, переконаний редактор Цензор.НЕТ, така масштабна схема не може існувати лише в одному місці, митниця та пости є в кожному районі.

Нагадаємо, 4-го червня ДБР обшукало автомобіль начальника зміни митного посту «Ягодин» Михайла Бурдейного й виявило в багажнику цього транспортного засобу 704,3 тис. дол.

Коментар
18/05/2024 Субота
18.05.2024
17.05.2024