Волиняни їдуть на заробітки на ягідні плантації

13 Липня 2021, 12:45
Ягідні плантації 1883
Ягідні плантації

Ягідний сезон у розпалі. Нині на волинських угіддях саме дозрівають ягоди, якими вже незабаром торгуватимуть на ринках. 

Поки ж волиняни ще не витрачають на них, а навпаки – заробляють. Не у Польщу на полуницю – їздять на смородину, порічки та малину з волинських плантацій. Охоче їдуть на такі заробітки й жителі Рожищенського краю. Про умови й зарплату йдеться у сюжеті 12 каналу.

Полуниця, смородина, порічка, малина, лохина – усе це вирощують на гектарах ягідної плантації у селі Борохів. Саме зараз збирають чорну смородину.

Люди, які тут працюють, кажуть: і до Польщі не треба. Тут і заробити можна, і ягід за значною нижчою ціною, як на базарі, купити. У жінки –  двійко малих дітей. Але у сезон з дня у день трудиться на ягідних полях.

«Друге літо працюю. Спочатку на полуниці, зараз на смородині, тоді на малині. Ми задоволені, нам все подобається. В мене двоє діток, я не можу поїхати в Польщу на заробітки. А так вони кожен день мене бачать – я вертаюсь додому на вечір, коли в обід. Ми тут задоволені і роботою, і зарплатою», – каже пані Галина. 

Роботу, розповідають жінки, розпочинають о п'ятій ранку. Завершують близько полудня. Зізнаються – важкувато, але такий сезонний підробіток може бути економічно вигіднішим, аніж постійна робота.

Представниця ягідного господарства розповідає: заробити можна, якщо добре вродило, а вчасно зібрати врожай не завадить погода. Цьогоріч усе склалося. Тому зароблять і люди, і господарство.

«За смородину ми будемо платити орієнтовно 15 гривень кілограм. Порічка збирається трохи швидше, тому що вона на гронах, китицями збирається – то 10 гривень за кілограм», – каже відповідальна за збір Олена Климчук.

За пів дня на зборі ягід людям вдається заробити до пів тисячі гривень. У господарстві запевняють: їхній заробіток майже дорівнює тому, що заплатять найманим працівникам.

Коментар
18/05/2024 Субота
18.05.2024
17.05.2024