Громади Волині залучили понад 65 мільйонів гривень роздрібного акцизу

21 Липня 2021, 11:11
Громади Волині залучили понад 65 мільйонів гривень роздрібного акцизу 397
Громади Волині залучили понад 65 мільйонів гривень роздрібного акцизу

Упродовж першого півріччя 2021 року до місцевих бюджетів Волині надійшло 65,1 мільйона гривень акцизного податку з роздрібної реалізації підакцизної продукції.

Сума сплаченого роздрібного акцизу в області на 7,4 відсотка перевищує торішні показники. Про це повідомляють у пресслужбі ГУ ДПС у Волинській області.

Начальниця Головного управління ДПС у Волинській області Світлана Савчук зазначає, що показники сплати роздрібного акцизу найкраще ілюструють реальний стан справ з реалізацією алкогольних напоїв і тютюнових виробів  у кожній територіальній одиниці.

«Тобто, якщо бюджет громади отримує менше роздрібного акцизу, ніж торік, варто негайно проаналізувати  діяльність господарюючих суб’єктів. Саме інформація від органів місцевого самоврядування про безліцензійну торгівлю спиртним та цигарками стане підставою для проведення фактичної перевірки. Реалізація спиртного та цигарок без ліцензії – це значні бюджетні втрати і шкода здоров’ю  споживачів», - наголошує  Світлана Савчук.

 

Читайте також: Декларанти зобов’язані сплатити податки не пізніше 31 липня, - волинські податківці

Водночас у податковій службі краю звертають увагу представників підприємництва, які  продають підакцизну продукцію, на обов’язковості подання декларації акцизного податку.

Неподання декларацій акцизного податку – порушення податкового законодавства, за яке передбачені штрафні санкції.

Зокрема, аналізуючи діяльність платників, фахівці управління контролю за підакцизними товарами Головного управління ДПС у Волинській області  з’ясували, що  34 волинських СПД, маючи ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами, цього року не подавали декларацій акцизного податку.

У ході камеральних перевірок склали  акти за неподання декларацій акцизного податку, очікувані штрафні санкції становлять 58,5 тисяч гривень.

Факти  недекларування і несплати акцизного податку господарюючими суб’єктами також встановили в ході двох перевірок.

  

Коментар
18/10/2021 Понеділок
18.10.2021
17.10.2021
16.10.2021