Актуальні професії для абітурієнтів: найбільше шукають спеціалістів усфері торгівлі, логістики та будівництва

05 Серпня 2021, 17:00
Пошук роботи 426
Пошук роботи

Українські роботодавці пропонують вакансії на 46 тисяч позицій у сфері торгівлі та 35 тисяч — у сфері транспорту.

Абітурієнтам без досвіду готові платити в середньому 11 тисяч гривень на місяць, а от досвідченим спеціалістам — значно більше. Наприклад, середня зарплата комбайнера — майже 23 тисячі гривень, а фасадника — 30 тисяч гривеньПро це йдеться у дослідженні OLX Робота та Factum Group Ukraine.

Яких працівників шукають роботодавці

Попри стрімку цифровізацію та автоматизацію, в найближчі роки сильно актуалізуються робітничі професії. Більш того, абітурієнти, які цьогоріч не бажають вступати на точні та природничі науки, спровокують «кадровий голод» у професіях, що є ключовими у сталому розвитку держави та її конкурентоспроможності на світовому ринку.

Експерт з ринку праці, Марія Абдулліна, рекомендує сьогоднішнім вступникам вже звернути увагу на напрямки, які матимуть зростальний попит в 5-річній перспективі:

  • торгівля та логістика
  • харчова промисловість
  • сільське господарство
  • промисловість (зокрема металургія)
  • сфера догляду

На сьогодні найбільший попит на працівників – у сфері роздрібна торгівля/продажі/закупки. За перше півріччя 2021 на OLX Робота роботодавці шукали понад 46 тисяч робітників. В середньому в цій сфері пропонують зарплату 10 тисяч гривень. Самих же вакансій стало на 8,2 тисячі більше у порівнянні з 2020 роком.

«Через високу конкуренцію абітурієнтам варто вже замислитися про свою спеціалізацію для майбутньої роботи. Адже за попереднім опитуванням OLX Робота, 78% молоді не працюють за освітою, а опановують новий фах. За нашою аналітикою, кількість вакансій для робітничих спеціалістів збільшилася майже на 14% у порівнянні з минулим роком. А з розвитком підприємств потреба у таких спеціалістах буде зростати далі», — розповіла керівниця напрямку OLX Робота Марія Абдулліна.

Пошук роботи в Україні

За даними Factum Group Ukraine, абсолютна більшість українців — 86% — шукають роботу через платформи з оголошеннями, 55% — через знайомих, 43% — через оголошення у соцмережах, а 25% — у месенджерах. Все менше працівників користуються офлайновими методами — ярмарками вакансій (5%), агенствами (8%) та центрами зайнятості (17%). Більшість пошукачів — 56% — шукають вигідні пропозиції й одразу зв'язуються з роботодавцем. Тих, хто самостійно розміщує резюме і чекає на дзвінок, лише 8%.

Читайте також: У Рожищі презентували вакансії на літо

Коментар
28/09/2021 Понеділок
27.09.2021
26.09.2021